Anasayfa / Belediyeler Eylül 24, 2016 55 okunma

Patnos Belediyesi İş Başvurusu

Ağrı Patnos Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Patnos Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ağrı ilimize bağlı olan Patnos ilçesi konumu gereği oldukça önemli bir ilçe yapısına sahiptir. İlçe konumu Ağrı-Muş, Ağrı-Van ve Ağrı-Bitlis karayollarının kavşağında yer aldığından ötürü Ağrı’nın en gelişmiş ilçesi olmasına yardımcı olmuştur. Bu sayede hızlı bir gelişim sağlayan ve ekonomik kapsam’da iyi bir seyir içerisinde olan Patnos ilçesi gün geçtikçe gelişen ve modern bir hale gelen ilçelerimiz arasında yer almaktadır. Nüfus yoğunluğundan ötürü Doğubeyazıt gibi Ağrı’nın en büyük iki ilçesinden biri olarak bilinmektedir. 2015 TÜİK verilerine göre 124.000’den fazla insanın yaşamını sürdürdüğü Patnos ilçesi 1 belde, 91 köy ve 16 mahalleden oluşmaktadır. Tarihi açıdan ele aldığımız ilçe yapısı birçok farklı devlet tarafından işgale alınmış ve önemli medeniyetlere ev sahipliği yapmış bir ilçe statüsündedir.İlçe halkının gelir kaynakları arasında tarım ve hayvancılık ön safhada yer alsa da nüfusun hatırı sayılır bir kısmı ise turizm acenteliği üzerine faaliyet göstermektedir. Konumundan ötürü seyahat alanında oldukça gelişmiş bir ilçe yapısına sahip olan Patnos bu kapsam’da ekonomik düzeyi üst sıralara çıkarmaktadır. Tarım ve hayvan yetiştiriciliği üzerine de faaliyet gösteren ilçe ve köy halkı ekonomik gelirlerini bu alanlardan sağlamaktadır. Tüm bunların yanı sıra ilçenin tüm hizmetlerini eksiksiz yerine getiren Patnos Belediyesi özellikle de genç nüfusa dayalı olarak her sene farklı alanlara yönelik istihdam sağlamaktadır.

Patnos Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Patnos Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Patnos Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Patnos Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap