Özyeğin Üniversitesi İş Başvurusu

M. Özyeğin Vakfı tarafından 2005 yılında araştırma ve projelendirme aşamasına giren Özyeğin Üniversitesi’nin kuruluş aşaması, dünya çapında büyük üniversitelerin kapsamlı ve analizsel verileri incelenerek göz önünde bulundurulmuştur. Üniversite’nin kuruluş aşamasında birçok iş dünyası mensubu, öğretim üyeleri, lise ve üniversite öğrencilerinden oluşan 500’den fazla kişilik bir ekip ile yapılan araştırmalar sonucunda raporlanmıştır. Bunun yanı sıra Dünya ve Türkiye sektörlerine dayalı mesleki araştırmalar neticesinde raporlar hazırlanarak üniversitenin kuruluş aşamasında büyük rol oynamasını sağlamıştır. Yapılan yoğun araştırmalar ve göz önünde bulundurulması gerekilen unsurlar ayıklanarak yaşamla birlikte yenilikçiliğin ve mesleki hizmet sektörüne dayalı odaklı eğitim programlarını oluşturan ekip bünyesinin çabaları sonucu 2007 tarihinde üniversitenin kuruluşunu tamamlamıştır. Eğitim ve öğretim yılına 2008 yılının Eylül ayında İstanbul Altunizade Kampusun de start veren Özyeğin Üniversitesi, 2011 senesinde de Çekmeköy Kampusun de eğitimlerini başlatmıştır.

Toplam’da 136.000 m2 alan üzerine kurulu olan eğitim binaları ilk üç sene içerisinde dünyada ilk 100 öğretim üyelerinin %60’ını bünyesinde barındırdı. Diğer ilk 200’lük başarı ise %85’lik bir oran ile başarı göstermiştir. Eğitim vermiş olduğu öğrencilerinin ilk mezuniyetlerini 2012 senesinde vermiş olan Özyeğin Üniversitesi Girişimcilik, Bankacılık ve Finans, Hukuk, İktisat, İşletme, Psikoloji, Bilgisayar Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Otel Yöneticiliği, ve daha birçok alana daya dal üzerinden eğitim vererek mezunlar vermiştir.

Özyeğin Üniversitesi İletişim Bilgileri
Adres; Özyeğin Üniversitesi Çekmeköy Kampüsü Nişantepe Mah. Orman Sok. 34794 Çekmeköy – İSTANBUL

Özyeğin Üniversitesi Kariyer Olanakları
Üniversite insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Özyeğin Üniversitesinde kariyer yapabilirsiniz. Özyeğin Üniversitesi insan kaynakları ve kariyer sayfası.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ