Anasayfa / Belediyeler Eylül 13, 2016 69 okunma

Osmaniye Belediyesi İş Başvurusu

Osmaniye Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Osmaniye Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ülkemizin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Osmaniye şehri, uzun bir geçmiş tarihe sahipliği ile günümüz modern yerleşkesine kadar birçok farklı devlet tarafından yönetilmiştir. 2015 yılının TÜİK verilerine göre 254.116 kişilik bir nüfus yapısına sahip olan Osmaniye, tarihi dolayısıyla her sene çok sayıda yerli ve yabancı turisti çekmekte. Şehrin genel yapı çerçevesi yeşilliklere bürünmüş halde olan Osmaniye’nin geçmiş tarihini ele aldığımız da ise antik çağlara kadar uzandığını görebilmekteyiz. Yapılan kazı çalışmalarında ele geçirilen bulgular neticesinde şehirde daha evvel çok sayıda uygarlığın yaşadığı ve diğer birçok ilimiz gibi çok sayıda medeniyet kültürüne ev sahipliği yapmış nadir şehirlerimizden biridir. Doğu Anadolu bölgesinin giriş kapısı olarak ta bilinen Osmaniye şehrinde tarihin en büyük hükümdarları olarak Hitit İmparatorluğu, Asurlular, Büyük MED İmparatorluğu, Persler ve Roma İmparatorlukları tarafından yönetilmiştir.Birçok farklı devlet tarafından ele geçirilen şehir günümüz tarihi güzelliklerinde kendini ifade edebilmekte. Çok sayıda eski yapıt ve kalıntılar üzerine yapılan incelemeler ışığında ilk çağlardan bu yana var oluşunu sürdürmüş yerleşkelerle dolu bir şehrin anatomisi karşımıza çıkmakta. Osmanlı tarafından son olarak fethedilerek ele geçirilen şehir günümüz modern Cumhuriyeti’ne miras kalarak gerek doğal gerek tarihi dokuların iç içe karıştığı muazzam bir şehir görüntüsüne sahip. Ayrıca Osmaniye Belediyesi tarafından sürekli olarak modern bir şehre dönüşümü sağlanan Osmaniye şehri, yine belediye tarafından bu şehirde yaşayan çok kişiye istihdam verilmiştir.

Osmaniye Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Osmaniye Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Osmaniye Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Osmaniye Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap