Anasayfa / Belediyeler Eylül 26, 2016 64 okunma

Ortaköy Belediyesi İş Başvurusu

Aksaray Ortaköy Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Ortaköy Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Aksaray’ın önemli ilçelerinden biri olan Ortaköy ilçesi hem coğrafi konumu hem de tarihi dokuları ile ülkemizin önemli ilçeleri arasında yer almaktadır. Birçok farklı medeniyetin baş gösterdiği bu topraklarda halk geçimlerini sağlamak adına çeşitli alanlara yönelik faaliyetler göstererek ilçenin genel ekonomisini oluşturmaktadır. 2015 TÜİK verilerine göre ilçe merkezi ve ilçeye bağlı olan 31 köyün toplam nüfusu 33.113 kişiden oluşmaktadır. Tarihi açıdan ele aldığımız ilçenin yapısı eski çağlara yönelik kalıntıların ortaya çıkmasıyla birçok devletin zamanında egemenlik altında tuttuğu ve birçok medeniyete ev sahipliği yaptığı belirtilmiştir. Kırsal ve ilçe merkezine bağlı olan halkın tarihi dokulara zarar gelmemesi için bilinçlendirilmesi ve bu kapsamda ticari bir yol olan turizminde geliştirilmesi amaçlanmıştır.Ekonomik kapsamda ele aldığımız ilçede tarımsal alana yönelik faaliyetlerde ilçenin büyük bir nüfusu işleyiş göstermektedir. Tarımsal alanda buğday, arpa ve şeker pancarına daha çok rağbet gösterilirken diğer besin öğeleri üzerine de oldukça iyi bir üretim sergilenmekte. Tarımdan sonra hayvancılık üzerinde birçok kişinin faaliyet göstermesi ilçenin yeterli sayıda küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği de boy göstermekte. Ayrıca ilçenin genel yapısını koruyan ve sürekli gelişmesi için çaba gösteren Ortaköy Belediyesi her sene farklı alanlara yönelik birçok farklı pozisyonda personel istihdam ederek ilçenin genel ekonomisini sağlayarak halkın gelir kaynaklarının iyi derecede olmasını sağlamakta.

Ortaköy Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Ortaköy Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Ortaköy Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Ortaköy Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap