Ordu Ek İş İlanları

Ordu evde ek iş imkanları. Ek iş arıyorum ve yapmak istiyorum diyenlere, evlerde hafta içi ya da hafta sonu yapabilecekleri mandal, boncuk, paketleme, kalem, nikah şekeri gibi ek işler hakkında bilgiler…

Ordu’da istihdam alanı çoğunlukla tarıma dayalıdır. Toprakları verimsizdir bu nedenle fındık üretimi ağırlıktadır. Tüm ülkenin fındığı buradan çıkıyor diyebiliriz. Fındık üretimi ve satışı şehirde oldukça büyük iş alanı sağlamaktadır. Bundan sonra gelen ise çay üretimidir. Belli bir oranda çay üretimi ve satışı gerçekleşmektedir. Ordu ılıman ve yağışlı bir il olması nedeniyle turunçgiller üretimi de yapılabilmektedir. Ordu’da geçime ek firmalar için ek işlerde yapılabilmektedir.

Ordu Ekonomisi
Tarıma ve sanayiye dayalı bir ekonomi mevcuttur. Fındık, çay meyve yetiştiriciliği yanında hayvancılık balıkçılık ve arıcılıkta oldukça gelişmiştir. İlde ki fındık satışı sadece ülkü içi değil yurt dışına da ihraç edilmektedir. Buda büyük bir ekonomik getiridir. Balıkçılık oldukça gelişmiştir. Profesyonel balıkçılık yapılmaktadır Zargana, Palamut, torik ve uskumru gibi çeşitler bulunmaktadır. Bu da şehirde ki önemli iş alanlarından biridir.Ordu’nun sanayisi de oldukça gelişmiştir. Ordu sadece tarımla yetinmemiş sanayiye de ağırlık vermiştir. Sanayi bölgesinin iş imkânları da şehirde oldukça geniş çaplıdır. Lastik fabrikaları, ayakkabı fabrikaları, balık yağı fabrikaları, yem ve fındık üzerine özel tesisler mevcuttur. Gemi atölyeleri mevcuttur. Fabrikaların ağırlığı fındık üzerinedir yani fındık Ordu’nun önemli ekonomik alanlarındandır.

Ordu’da evde yapılabilecek işler
Ordu’da bu iş imkânları dışında eviniz de oturarak ta para kazanabileceğiniz iş imkânları bulunmaktadır, nikâh şekerleri hazırlayarak, poşet ve kâğıt katlayarak veya mandal işi ile ek gelir kazanabilir ve geçimlerine katkıda bulunabilirler. Firmalarla görüşülerek bu işler temin edilir belli bir süre içerisinde tamamlanarak teslim edilir ve ücret alınır. Bu yoruculuğu az eğlenceli bir sektördür. Sermaye koymadan sadece getirisi olan bu alanlar oldukça tercih edilmekte ve uygulanmaktadır.

Ek iş ilanı veren firmalar alt kısımdan yorum bölümünden iş ilanlarını ücretsiz yayınlatabilirler.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. yıldız diyor ki:

    Evde ek iş yapmak istiyorum.

  2. Okşan akduman diyor ki:

    Ben çalışmıyorum ama evde ek bir iş yapmak istiyorum lütfen yardımcı olun.

  3. cigdem yildiz diyor ki:

    Ordu’da oturuyorum, ek iş yapmak istiyorum. Bilgilendirirseniz sevinirim.

BİR YORUM YAZ