Anasayfa / Belediyeler Eylül 3, 2016 80 okunma

Ordu Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu

Ordu Büyükşehir Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Ordu Büyükşehir Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Türkiye’nin Karadeniz Bölgesi’nde yer alan nadide şehirlerinden Ordu, 728.949 kişilik nüfusu ile ülkemizin en kalabalık 30.şehri olarak bilinmektedir. Tokat, Samsun, Giresun ve Sivas şehirlerine komşu olan Ordu ilimizin bünyesinde ise 19 ilçe yer almaktadır. Yüz ölçümü bakımından ülkemizin 57.sırasında yer alan Ordu, daha önceleri Trabzon iline ait bir ilçe statüsündeydi. Osmanlı döneminde 1920 yılında Trabzon’dan ayrılan şehir, yine aynı sene içerisinde il statüsüne sahip olmuştur. 481 farklı mahalleye sahip olan ve modern bir yerleşkeye sahip olan Ordu ilimiz yeşillikleri ile ünlü olan bir şehrimizdir.Şehrin tarihçesine baktığımızda ise kentin kuruluş hikayesi M.Ö. 400 senesine kadar dayanmaktadır. Şehir merkezinden hemen 5 kilometre kadar uzaklıkta yer alan günümüz Bozukkale ismiyle de bilinen bölgede kurulan bir şehirdir. M.Ö. 400 senesinde “Kotyora” yani Kut Yöresi olarak anılan şehir, Kolhislilerden (Tzan/Lazlardan) kalma bir miras olduğu da birçok tarihçi ünlü kişiler tarafından kitaplarında yer edinmiştir. Günümüzde fındık ve çay üreticiliği üzerine yüksek potansiyel gösteren Ordu ilimiz, tarihi ve yeşil doğası kadar modernliği ile de oldukça göz dolduran bir şehir yapısına sahiptir. Bu kapsam’da Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından sürekli düzenleme içerisinde bulunan şehir yapısı daha da güzelleştirilmek adına modern bir yapı içerisinde çalışmalarını sürdürmektedir. Bunların yanı sıra ayrıca Ordu Büyükşehir Belediyesi birçok kişiye istihdam sağlayarak şehir ekonomisini de ayakta tutmaktadır.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Ordu Büyükşehir Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Ordu Büyükşehir Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Ordu Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap