Nilüfer Belediyesi İş Başvurusu

Bursa Nilüfer Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Nilüfer Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Osmangazi ve Yıldırım ilçelerinden sonra Bursa ilinin en kalabalık üçüncü ilçesi olmaktadır. Bursa’da konut sektöründe büyük bir ilerleme kat eden ilçe bu kapsamda yakın zaman çerçevesinde ilin büyük bir kitlesine toplu konut ihtiyacını karşılamıştır. Günümüz ilçe görünümünün yanı sıra tarihi kapsamda da oldukça önemli bir değere sahip olan Nilüfer ilçesi geçmiş tarihi ile ülkemizin en kıymetli ilçelerinden biri olmaktadır. Yapılan birçok arkeolojik çalışmalar neticesinde ilçe büyük bir geçmiş tarihin beşiği olarak bilinmektedir. Çok sayıda devletin hüküm sürdürdüğü topraklarda yer alan ilçe konumu günümüz tarihinde de nüfus artışı olan en yüksek kapasiteye sahip ilçeler arasında boy göstermektedir. 2015 TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan toplam kişi sayısı 397,303 kişi olmaktadır.Tarihinin yanı sıra ekonomik kapsamda da devrim yaratan bir ilçe olan Nilüfer ilçesinin başlıca gelir kaynakları arasında Sanayi faaliyetleri ilk sırada yer almaktadır. Özellikle de son dönemlerde sanayi alanında büyük bir gelişme potansiyeli sağlayan Nilüfer ilçesi bu kapsamda halkın ekonomik gelirinde büyük bir katkı sağlamasına yardımcı olmuştur. Sanayileşme dışında tarımsal alanlarda da iyi bir gelir potansiyeli elde eden ilçe halkı arıcılık, tavukçuluk ve ipek böceği gibi gelir kaynakları ile birlikte ayrıca küçükbaş hayvan yetiştiriciliği üzerine gelir elde etmektedir. Tüm bunların yanı sıra Nilüfer Belediyesi tarafından her sene özellikle de gençlere yönelik farklı alanlarda istihdam verilmektedir.

Nilüfer Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Nilüfer Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Nilüfer Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ