Niğde Belediyesi İş Başvurusu

Niğde Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Niğde Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ülkemizin en sakin ve nadide şehirlerinden biri olan Niğde ilimiz, ülkemizin İç Anadolu Bölgesi’nde yer almaktadır. 2015 senesinde yapılan araştırmalar neticesinde 211.000 nüfusa sahip olan Niğde şehri, tarihi bakımdan da oldukça gelişmiş ve üretken bir yerleşke konumuna sahiptir. Kaçıncı yüzyıla ait olduğu net olarak bilinmeyen şehrin kuruluş yılı, sırrını korurken ilk isminin araştırmalara dayalı olarak Nakita veya Nahita olduğu söylenmektedir. Bu iki ismin yanı sıra Eski CHP Milletvekili Dr. Avram Galanti’nin “Niğde” ismini taşıyan kitabında şehrin ilk isminin “Anahita” olduğunu belirtmiştir. Anahita’nın asıl anlamı ise ilahe tanrısının adı olarak geçmesi anlamına gelmektedir.Gerek tarihçilerin araştırmaları gerek ise arkeolojik çalışmalar neticesinde ortaya çıkan bulgulardan yola çıkılarak yapılan araştırmalar neticesinde şehrin 10.000 yıllık bir geçmiş tarihe sahip olduğu bilinmektedir. Bu araştırmalar halen günümüzde gerek yabancı gerek ise Türk arkeoloji uzmanları tarafından yapılan çalışmalar neticesinde devam etmektedir. Paleolitik dönemden kaldığı bilinen şehirde Asur Ticari Kolonileri, Tabal Geç Hitit Devleti, Med İmparatorluğu, Persler, Makedonya Krallığı, Kapadokya İmparatorluğu, Romalılar, Bizans İmparatorluğu, Anadolu Selçuklu Devleti, Eretna Beyliği, Karamanoğulları ve son olarak Osmanlı İmparatorluğunun egemenliği sürmüştür. Osmanlı’dan Cumhuriyetimize miras kalan Niğde şehri günümüzde Niğde Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar neticesinde sürekli olarak geliştirilmiş bir şehir yapılanmasına sahip olmaktadır. Bunların yanı sıra genç ve orta yaşlarda yer alan birçok şehri vatandaşına kendi bünyesinde istihdam sağlayarak şehrin genel ekonomik yapısını da korumaktadır.

Niğde Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Niğde Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Niğde Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ