Anasayfa / Belediyeler Eylül 3, 2016 97 okunma

Nevşehir Belediyesi İş Başvurusu

Nevşehir Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Nevşehir Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ülkemizin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Nevşehir daha önceleri Muşkara adında bir köy statüsündeydi. Zamanla büyümeye başlayan şehir 18.yüzyılda dönemin Osmanlı İmparatorluğu zamanında ismini “yeni kent” olarak almasıyla günümüz Nevşehir ismine kavuşmuştur. Daha önceleri köy olan ve hızla büyüyerek şehir halini alan Nevşehir 1954 senesinde çıkarılan kanun ile il statüsüne erişerek günümüz şehri yapılanmasına sahip olmuştur. Peri bacaları gibi tarihi kalıntılara sahip olan Nevşehir bu kapsam’da her sene hem yurt içi hem de yurt dışı odaklı olarak çok sayıda turiste ev sahipliği yapmaktadır. Şehrin genel anatomisine baktığımızda ise tarihi eser yapıların çokça bulunması ve gerek devlet kuruluşları gerek yerel yönetimlerin bu tarihi dokulara karışmaması ise ayrı bir güzellik katmış bulunmakta.Şehrin net kuruluş tarihi bilinmemekle beraber genel kapsamda Osmanlı topraklarına dahil olduktan sonra gelişmiş bir il statüsüne sahip olduğu bilinmektedir. Şehir içerisinde Osmanlı döneminden yapılma birçok tarihi eser yapı bulunmaktadır. Günümüz modern şehirlerimiz arasında yer alan Nevşehir, Nevşehir Belediyesi tarafından aralıksız olarak yapılan çalışmalar neticesinde şık bir şehir halini almış bulunmakta. Geliştirme safhalarında sürekli aktif olan belediye bünyesi bunun yanı sıra aynı zaman’da gerek kendi bünyesinde gerek ise kendisine bağlı olan şirketler içerisinde çok sayıda kişiye istihdam sağlayarak şehrin genel ekonomik yapısını ayakta tutmaktadır.

Nevşehir Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Nevşehir Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Nevşehir Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Nevşehir Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap