Anasayfa / Belediyeler Ekim 18, 2016 39 okunma

Nazilli Belediyesi İş Başvurusu

Aydın Nazilli Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Nazilli Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Nazilli ilçesi Aydın şehrine bağlı bir kaza olmaktadır, aynı zamanda Aydın’ın en kalabalık nüfusa sahip 2.ilçesi olmaktadır. Hem tren hem de karayolu ulaşımı olarak oldukça iyi bir seyahat yollarına sahip olan ilçenin doğa manzaraları tüm ülkemiz insanları tarafından bilinmekte. 2015 TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı toplamda 151.789 kişi olmaktadır. Tarihi kapsamda ele aldığımız ilçenin ilk yerleşkecileri Lidyalılar olarak bilinmektedir. Lidyalıların yerleştiği konum günümüz Nazilli ilçesini oluşturan bir yapıyı bizlere sunmaktadır. Bir diğer tarihçi söylentisi ise eski Kayra Krallığına ait bir konum olduğu üzerine ve burada Luviler’in ilk yerleşkeci olarak söylendiği bilinmektedir.Ekonomik gelir kapsamında ele aldığımız ilçenin başlıca gelir kaynağı tarıma yönelik faaliyetler olduğu görülmekte. Su kaynaklarının bol olduğu ve aynı zaman’da elverişli topraklara sahip olmasın Nazilli ilçesi halkının tamamen tarıma dayalı faaliyetler sürdürmesini sağlamıştır. İklim koşulları ve coğrafi konumu sayesinde oldukça iyi bir tarım detayın giren ilçede birçok tarım ürünü ve bitkiler üretilmektedir. Pamuk ve yoncanın oldukça çok fazla yetiştiği ilçede aynı zaman’da küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği üzerine de oldukça rağbet görülmektedir. Tüm bunların yanı sıra Nazilli Belediyesi tarafından her sene farklı alanlara yönelik özellikle de genç kesimler için birçok iş istihdamı verilerek işsizlik oranının olabildiğince alt seviyelere düşürülmesi planlanmaktadır.

Nazilli Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Nazilli Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Nazilli Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Nazilli Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap