Mutki Belediyesi İş Başvurusu

Bitlis Mutki Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Mutki Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Mutki ilçesi Bitlis iline bağlı oldukça kalabalık bir ilçe yapısına sahip olmaktadır. Tarihi kapsamda ülkemiz için önemli bir yapı değerine sahip olan kaza, tarihinin yanı sıra güzel manzaraları ve doğa harikaları ile de anılmakta olan bir ilçe olmaktadır. Tarih boyunca birçok devletin egemenliği altında kalan ilçe Urartular tarafından ilk yerleşke olarak kabul edilmiş ve sırasıyla MED İmparatorluğu, Persler, Roma İmparatorluğu, Bizans İmparatorluğu ve Osmanlı İmparatorluğundan sonra günümüz Türkiye Cumhuriyetine bırakılan bir tarihi armağan olmuştur. Her sene birçok yerli ve yabancı turistin akınına uğrayan ilçe bu kapsamda iyi bir gelir elde etmektedir. 2015 TÜİK verilerine baktığımız ilçenin genel nüfusu toplamda 32.159 olmakta.Ekonomik gelir kapsamında ele aldığımız ilçenin büyük bir kısmı tarımsal alanlara yönelik faaliyetler sergileyerek gelirlerini sağlamaktadırlar. İlçede yaşayan halkın büyük bir kısmı tarıma elverişli arazilerde ekin başta olmak üzere birçok sebze ve tahıl üretimleri yaparak hasat zamanında iyi bir gelir elde etmektedirler. Pastil olarak adlandırılan bir tatlı çeşidinin de üzüm suyu ve pekmez yardımı ile yapılarak satıldığı meşhur ilçelerimizden biri olmaktadır. Tüm bunların yanı sıra hayvancılık alanında da iyi bir potansiyel sağlayan ilçenin belediyesi her sene farklı alanlara yönelik birçok kişiye istihdam sağlayarak ilçenin genel ekonomisini yüksekte tutarak kendilerine bu kapsamda iş imkanı sunmuştur.

Mutki Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Mutki Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Mutki Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ