Mustafakemalpaşa Belediyesi İş Başvurusu

Bursa Mustafakemalpaşa Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Mustafakemalpaşa Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Uluabat Gölü ile meşhur olan Mustafakemalpaşa ilçesi Bursa ilimizin en şirin ilçelerinden biri olmaktadır. Tarihinin yanı sıra harika manzaralarının olduğu ve muhteşem bir hava atmosferinin var olduğu bir ilçe olmaktadır. Bursa il merkezine yaklaşık 82 kilometrelik bir mesafede yer alan Mustafakemalpaşa ilçesi 1 belediye ve 104 mahalleden oluşmaktadır. Tarihi açıdan ele aldığımız ilçenin geçmişi oldukça eski yıllara dayalı olmaktadır. Yapılan kazı çalışmaları ve var olan tarihi yapıların incelenmesinde ortaya çıkan sonuçlar ilçenin ortalama M.Ö. 1000 senesinde ilk yerleşke olarak olduğu ve Miletopolis kolonisini oluşturan Kyzikoslular ya da Atinalılar tarafından kurulduğu bilinmektedir. 2015 TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan toplam kişi sayısı ise 99,781 olmakta.



Ekonomik gelir kapsamında ele aldığımız ilçenin geçim kaynakları arasında ilk sırada tarımsal alanda yapılan faaliyetler gelmektedir. Tarıma elverişli arazilerde yetiştirilen domates, mısır, kavun, karpuz, fasulye, şeker pancarı ve biber gibi birçok ürün yetiştiriciliği yapılarak gelir elde edilmektedir. İlçe halkı tarımın yanı sıra sanayi alanında da kendini geliştirmiştir. İlçeye bağlı olan Paşalar köyünde yer alan organize sanayi bölgesinde birçok vatandaş istihdam görmektedir. Tüm bunların yanı sıra ilçenin iyi bir statüde yer alması ve modern bir halde olmasına adına uğraş veren Mustafakemalpaşa Belediyesi her sene farklı çalışma alanlarına yönelik çok sayıda kişiye istihdam sağlayarak ekonomik gelir düzeyine katkıda bulunmaktadır.

Mustafakemalpaşa Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Mustafakemalpaşa Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Mustafakemalpaşa Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları





ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ