Anasayfa / Belediyeler Eylül 3, 2016 99 okunma

Muş Belediyesi İş Başvurusu

Muş Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Muş Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ülkemizin Doğu Anadolu Bölgesi’nde bulunan Muş ilimiz küçük bir şehir yapılanmasına sahiptir. Lalesi ve üzümü ile meşhur olan Muş, tarihi bakımdan da ülkemizin önemli şehirlerinden biri olmaktadır. Osmanlı’dan çok Selçuklu Devleti üzerine özdeşleştirilen ilimiz, hem Malazgirt Savaşı hem de Alparslan ile oldukça yakından bir bağ oluşturmaktadır. Daha önceleri Bitlis şehrine bağlı olarak bir ilçe statüsüne sahip olan Muş şehri, 1929 senesinde çıkarılan kararname ile il statüsüne yükselerek günümüz Türkiye’nin modern şehirlerinden biri olmuştur. 2008 senesinde yapılan araştırmalar neticesinde 70.000 nüfuslu bir il olarak ülkemizin önemli kentleri arasındaki yerini korumuştur. Üzüm ve lale yetiştiriciliği üzerine büyük bir ticari akış sağlayan Muş, bölgede bu alandaki faaliyetlerde birinci sırada yer almaktadır.Kökenini araştırdığımı şehrin daha öncelerine ait ilk bilinen ismi Muşkilerden gelmektedir. Muşki kavimi çok eski bir kavim olmakla birlikte şehrin genel yapısına kale ve tarihi dokuları miras bırakarak günümüz Muş şehrinin bugünkü modern haline tarihi bir iz bırakmıştır. Eski tarihlerine baktığımızda ise İskit, Med İmparatorluğu, Makedonlar, Roma, Partlar, Arsakesler ve Bizans imparatorluklarının egemenlik sergilediklerine dair bulgulara rastlanmıştır. Günümüzde gerek devlet gerek ise Muş Belediyesi tarafından sürekli geliştirilen şehir yapısı günümüz modernliğine ulaşmıştır. Bunun yanı sıra Muş Belediyesi şehirde yaşayan özellikle de birçok genç kesime istihdam sağlayarak şehrin ekonomisini ayakta tutmuştur.

Muş Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Muş Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Muş Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Muş Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap