Anasayfa / Belediyeler Ekim 13, 2016 23 okunma

Murgul Belediyesi İş Başvurusu

Artvin Murgul Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Murgul Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Artvin’e bağlı bir ilçe olan Murgul, doğa güzelliği ve tarihi dokusuyla cenneti andıran bir ilçemizdir. Doğa güzellikleri ile bilinen ilçenin çay ve fındık üreticiliği üzerine oldukça iyi bir grafik sergilemesi konumu itibari ile elverişli arazilere sahip olmasına dayanmaktadır. 2015 TÜİK verilerine göre ilçe merkezi ve ilçeye bağlı köylerde yaşayan kişi sayısı toplam’da 7.121 kişi olmaktadır. 1935 ile 1950 yılları arasında ilçenin merkezi olan Damar, daha sonrasında Murgul olarak değiştirilmiş ve tarihi kapsamda ki ilk tarihi olarak 1950 yılında ilçe statüsüne erişmiştir. Tarihi kapsamda ele aldığımız ilçenin geçmişi M.Ö. 2000’li yıllara kadar dayanmakta olup, birçok medeniyete ev sahipliği yapmış ilçelerimiz arasında yer almaktadır.Ekonomik gelir kapsamında ele aldığımız ilçenin genel nüfusu küçük ölçekli fındık ve çay üreticiliği üzerine faaliyetlerini sürdürmektedir. Tarımsal alana yönelik faaliyetlerinde yer aldığı ilçede domates, patlıcan, arpa, buğday ve şeker pancarı yetiştirilmektedir. Tarımın yanı sıra küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği üzerine de aktif bir rol oynayan ilçe halkı gelirlerini bu yoldan kazanarak ilçenin ekonomik yapısını oluşturmaktadırlar. Tüm bunların yanı sıra ilçenin daimi olarak gelişmesinde büyük bir rol oynayan Murgul Belediyesi olası bir gözün yaşanmaması ve ilçenin ekonomik seyrinin iyileşmesi adına özellikle de genç kesimlere birçok farklı alana yönelik istihdam sunarak iş imkanı vermektedir.

Murgul Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Murgul Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Murgul Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Murgul Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap