Anasayfa / Belediyeler Ekim 10, 2016 66 okunma

Muratpaşa Belediyesi İş Başvurusu

Antalya Muratpaşa Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Muratpaşa Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Antalya’ya bağlı bir ilçe olan Muratpaşa ilçesi sahile dayanan toprakları ve doğa manzaraları ile ülkemizin en güzel ilçeleri arasında yer almaktadır. Toplam’da 64 mahalleden oluşan ilçenin 2015 TÜİK verilerine göre nüfusu ise toplam 477.290 kişiden oluşmaktadır. Bu rakam sadece Antalya’da bir istatistik değil, Akdeniz Bölgesi’nde en kalabalık ikinci ilçesi konumuna yükseltmektedir. İlçenin herhangi bir belde veya köye sahip olmaması tek başına sadece ilçe yerleşkesi olduğunu göstermektedir. Tarihi açıdan ele aldığımız ilçenin geçmişi Antalya il merkezi ile aynı geçmişe sahip olduğunda ötürü şehrin en eski ilçesi yapısına sahiptir. M.Ö. 159 yıllarına kadar dayanan Helenistik bir döneme ait olan ilçe günümüze kadar birçok tarihi eser yapılarıyla gün yüzünde durmuş bir ilçemizdir.İlçenin ekonomik gelir düzeyine göz attığımızda ise, ilçenin nüfus oranının büyük bir kısmı turizme ağırlık vermektedir. Turizm sektöründe çalışan veya faaliyet gösteren kişilerin yanı sıra tarımsal alanda da oldukça büyük bir rağbet gösterilmekte. Tarım alanına dayalı olarak meyve üreticiliğin baş gösterdiği el verişli topraklarda ayrıca sebze üretimi de yapılmaktadır. İlçenin sınır alanlarında yer alan halkın bir kısmı ise küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği üzerine de faaliyetler göstermektedir. Tüm bunların yanı sıra Muratpaşa Belediyesi tarafından her sene farklı alanlara yönelik birçok kişiye istihdam sunularak ilçenin genel ekonomik düzeyi yüksek tutulmaktadır.

Muratpaşa Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Muratpaşa Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Muratpaşa Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Muratpaşa Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap