Anasayfa / Belediyeler Eylül 2, 2016 76 okunma

Muğla Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu

Muğla Büyükşehir Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Muğla Büyükşehir Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ülkemizin Ege Bölgesi’nde yer alan Muğla şehrimiz en kalabalık il sıralamasında 2013 yılında yapılan araştırma neticesinde 866.665 kişilik nüfusu ile 24. Sırada yer almaktadır. Genel olarak Ege Bölgesi sınırlarında yer alan Muğla’nın bir kısım toprak parçası da Akdeniz Bölgesi’nde yer almaktadır. Fethiye, Milas, Datça, Dalaman, Ortaca, Köyceğiz, Bodrum ve Marmaris gibi tatil yöreleri ile ünlü olan bir şehir yapısında yer almaktadır. Merkez ilçesi dahil toplam’da 13 ilçeye sahip olan Muğla’nın tarihide en az günümüz güzelliği kadar değerli bir orandadır. Antik Kayra olarak adlandırılan bölgenin en eski yerleşim alanı olarak bilinen Muğla, en geçmiş tarihlerde yer alan ve bu topraklarda hayat süren Kayralılar yer almıştır. Kayralılar dışında Mısırlılar, Asurlular ve İskitliler de bu topraklarda kısa dönemli olarak egemenliklerini sürdürmüştür.Bunların yanı sıra Helenistik egemenliği altında da kalan Muğla şehri Büyük Med İmparatorluğu ve Persler tarafından da bir zamanlar yönetilen şehir konumundaydı. Tarihi M.Ö. 3400’lü yıllara dayanan şehir antik bir çağa ait olmaktadır. Günümüzde hem Türkiye hem de Avrupa için önemli beldelere sahip olan Muğla, tarihi ve modern hayatını iç içe yaşamaktadır. Özelliklede Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından sürekli modern bir şehir yapısı üzerine çalışmaların sergilenmesi şehrin sürekli gelişim göstermesini sağlamaktadır. Muğla Büyükşehir Belediyesi bunların yanı sıra aynı zaman’da birçok kişiye istihdam sağlayarak şehir ekonomisini de ayakta tutmaktadır.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Muğla Büyükşehir Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Muğla Büyükşehir Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Muğla Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap