Anasayfa / Belediyeler Eylül 28, 2016 59 okunma

Merzifon Belediyesi İş Başvurusu

Amasya Merzifon Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Merzifon Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Amasya iline bağlı olan Merzifon ilçesi, şehrin en kalabalık nüfusa sahip olan ilçeleri arasında yer almaktadır. Gerek doğası, gerek ise tarihi dokusuyla muazzam bir ilçe olan Merzifon, tarih konusunda oldukça önemli bir konumda yer almaktadır. 2015 TÜİK verilerine göre ilçe ve bağlı olunan köy genelinde 70.132 kişi yaşamını sürdürmektedir. Tarihi açıdan ele aldığımız ilçenin genel yapısı köken olarak oldukça geçmiş bir döneme ait olmaktadır. M.Ö. 700’lü yıllarda var olduğu ortaya çıkan bulgular neticesinde netleşen Merzifon ilçesi günümüzde ilçe geneline bağlı ola Marınca köyü yerine kurulmuş bir ilçe olmaktadır. Daha önceleri Merzpond, Merzban ve son olarak Merzifon olarak anılmaya başlamıştır. Birçok devletin egemenliği altına giren ilçe çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmıştır.Merzifon ilçesinin genel ekonomik gelir kaynaklarına göz attığımızda ise nüfusun büyük bir oranı çiftçilik üzerine faaliyet göstermektedir. Tarım alanında çok sayıda vatandaşımızın göstermiş olduğu faaliyetler neticesinde arpa, buğday, şeker pancarı ve daha birçok farklı besin türü üzerine üretimler sağlamaktadır. Tarımsal alanda yürütülen faaliyetlerin yanı sıra aynı zaman’da ilçe nüfusu küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği üzerine de faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu kapsamda gelir kaynaklarını oluşturmaktadır. Tüm bunların yanı sıra ilçenin ve köylerin iyi bir derece yer alması için sürekli işleyiş gösteren Merzifon Belediyesi her sene farklı alanlara yönelik birçok kişiye istihdam sunmaktadır.

Merzifon Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Merzifon Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Merzifon Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Merzifon Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap