Mersin Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu

Mersin Büyükşehir Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Mersin Büyükşehir Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Eski adıyla İçel olarak bilinen Mersin, günümüzde Türkiye’nin en kalabalık onuncu şehri olarak bilinmektedir. 2015 yılında yapılan nüfus araştırmasında toplamda 1.745.221 kişilik nüfusa sahiptir. Bu duruma dayalı olarak şehrin büyüklüğüne hitaben “Büyükşehir Belediyesi” statüsü verilmiştir. Bir liman kenti olarak ta bilinen Mersin aynı zaman’da öğrencilerinde yoğunluk gösterdiği bir kent olarak karşımıza çıkmakta. Türkiye’nin en büyük ve en geniş çaplı limanına sahipliği ile bilinen Mersin Limanı, şehir için çok önemli bir yere sahiptir.Tarih olarak ta önemli bir geçmişe sahipliği ile bilinen Mersin’de yapılan kazı çalışmaları neticesinde M.Ö. 6300’lere kadar dayanan bulgulara ulaşılmıştır. Bu tarihi araştırmaların en yenisi ve en belirgin bulguları ise Selçuklu dönemine ait olanlardır. Tüm bu çalışmaların neticesinde ortaya çıkan tarihi eser bulgular Adana Arkeoloji Müzesinde yer almaktadır. Birçok aşiretten meydana gelen şehir sonrasında ise 19.yüzyılda Kapadokya Bölgesi’nden gelen Rumlar tarafından akına uğramıştır. 1850 yıllarında yaklaşık 5.000’den fazla Ortodoks Rum insanının yerleştiği kentte ise 1.500’den fazla Müslüman yaşamaktaydı. Geçmişten günümüze tarihi boyunca bir efsane şehir niteliği taşıyan Mersin birçok kültür ve medeniyete ev sahipliği yapmış ve günümüzde bu tarihi eser mimarileri ile modern ve antik bir şehir görünümünde olmaktadır. Devlet kuruluşları ve Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından güzelleştirilen şehir, günümüzde yine Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından birçok kişiye istihdam sağlanarak şehir ekonomisi dengede tutulmaktadır.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Mersin Büyükşehir Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Mersin Büyükşehir Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ