Meram Eğitim ve Araştırma Hastanesi İş Başvurusu

Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi 1954 senesinde sağlık hizmetleri sunmaya başlamıştır. İlk açıldığında SSK Dispanseri olarak vatandaşlarımıza hizmet veren bir kurumdu. 1967 senesinde ise Meram Yeni Yol’da yapılmış olan yeni binasına geçmiştir. SSK Konya Hizmet Hastanesi ismiyle toplamda 225 yatak kapasitesi ile hizmetlerini sürdürdü. Poliklinik binalarının hastane binasından ayrılması ise 1978 yılında oldu. İlk ciddi yapılanmayı 1994 yılında yapmıştır. Bu yılda yapılan tadilat çalışmaları sonucunda hastane 319 yatak kapasitesine ulaşmıştır. Ayrıca bu tadilatta ameliyathane, asansörler, jeneratörler ve çamaşırhane gibi önemli bölgeler yenilenmiştir. 1995 senesinde ismini değiştirerek SSK Konya Bölge Hastanesi yapmıştır.

1997 yılında yeni bir poliklinik inşaatı yapılmış ve yatak kapasitesi 800’e çıkarılarak Konya SSK Eğitim ve Araştırma Hastanesi ismini almıştır. Hastane 2002 tarihinde TS-EN-ISO 9002 kalite sertifikası almıştır. 2004 yılında yeni hastane binası bitirilmiş ve poliklinik binası hizmet sunulmuştur. Yine aynı yıl içerisinde SSK Organize Doğum Evi ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi de hastanemiz içerisine taşınmıştır. 2005 tarihinde yapılan değişim sonucunda SSK Hastaneleri Sağlık Bakanlığına devredilmiştir ve bu saatten sonra yeni yapılanma sonucunda hastanemizin ismi Konya Meram Devlet Hastanesi olarak değiştirilmiştir.

Hastaneye yapılan 2.500 metrekarelik bir ek bina ile poliklinik sayısı 29’dan 74’e çıkmıştır. 2005 tarihinde alınmış olan Bakanlar Kurulu kararı sonrasında hastane ismi Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak değişmiştir. Toplamda 2050 çalışan personeli olan hastane de 1040 yatak kapasitesi bulunmaktadır.

Meram Eğitim ve Araştırma Hastanesi İletişim Bilgileri
Adres; Hacı Şaban Mah. Meram Yeniyol Caddesi No:97 PK: 42090 Meram KONYAMeram Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kariyer Olanakları
Meram Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesine katacağı memur ve personelleri Kpss benzeri devlet sınavları sonucunda belirlemektedir. Taşeron firmalar aracılığı ile de işçi, eleman alımı yapmaktadır. Konu ile ilgili detaylı bilgi için hastane insan kaynakları ile görüşebilirsiniz. Meram Eğitim ve Araştırma Hastanesi insan kaynakları sayfası.


ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. muhammet dedi ki:

    Hastanenizde çalısmak istiyorum, geri dönüş yaparsanız çok sevinirim.

BİR YORUM YAZ