Mensa İş Başvurusu

Mensa, 1946 senesinde hukukçu Roland Berril ve Dr. Lancelot Ware tarafından kurulmuş en eski, en büyük ve en çok bilinen yüksek IQ topluluğunun oluşumudur. Üstün zekalılar topluluğu olarak da dile getirilen Mensa, beyin fırtınasının doruklara ulaştığı bir ortam sağlamaktadır. Dünya çapında 100 ülkede 120.000’den fazla üyeye sahip olan bu topluluk oldukça çağdaş ve çoğu bilim adamları, sanatçılar ve çeşitli akademisyenler tarafından oluşmaktadır. Mensa, sürekli kendini geliştiren altyapısı ile çeşitli konferans, toplantılar, söyleşiler veya tartışmaların olacağı büyük oluşumların temelini kapsar ve özel ilgi grupları adı verilen birlik takımlarının beyin fırtınası yapması üzerine ortaya atılan teoriler üzerinden çalışmalar sürdürmektedir. Bu toplulukta tüm üyeler kendi görüşlerini beyan ederek bir bütün olarak olayı tartışarak çözümlemektedirler. Ayrıca zekâ üzerine olan tüm projelerin yanında yer alan Mensa, maddi ve manevi desteklerini de sürekli üstlerinde tutmaktadır.

Önemli bir ayağı da Türkiye’de bulunan Mensa, ülke genelinde normalin üstünde yetenek ve zekâya sahip kişilerin, motivasyon ve yaratıcılık bileşenlerini inceleyerek kendileri üzerinde bir takım bilimsel akıl testleri neticesinde gelişmelerini sağlamaktadır. Üstün zekâlılar topluluğu olarak ta bilinen Mensa, kendi deyimiyle, dünya üzerinde herkesten ayrı kalan %2’lik genel zihinsel yeteneklere sahip olarak ta tanımlamaktadır. Mensa Üstün Yetenekleri Destekleme Derneği 2009’da kurulmuş olup, Başkanı ise Fütüristler Derneği Onursal Başkanı Alphan Manas tarafından yürütülmektedir.

Mensa İletişim Bilgileri
Adres; İnönü Cad. No:53 Işık Apt. D:13 34437 Gümüşsuyu, Beyoğlu – İstanbul

Mensa Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Mensa firmasında kariyer yapabilirsiniz. Mensa insan kaynakları ve kariyer sayfası.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ