Mengen Belediyesi İş Başvurusu

Bolu Mengen Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Mengen Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Yüksek yayları ve ormanlık alanları ile tanınan Mengen ilçesi Bolu iline bağlı bir kaza olmaktadır. Doğa güzellikleri kadar tarihi açıdan da oldukça zengin bir kaynağa sahip olan Mengen ilçesi bu doğrultuda bölgenin en eski yerleşkelerinden biri olmaktadır. Tarihi kapsamda ele aldığımız ilçenin en eski bilinen tarihi M.Ö. 2000’li yıllara Hitit İmparatorluğuna kadar dayanmaktadır. Bilinen en eski yerleşkeler arasında bölgede yer alan bu ilçenin birçok devlet tarafından egemenlikleri altına alındıkları ve birçok medeniyete ev sahipliği ile bilinmektedir. TÜİK 2015 verilerine göre ilçede yaşayan toplam kişi sayısı 13.790 olmaktadır. Her ne kadar işsizlikten ötürü az da olsa göç veren bir ilçe sıfatında yer alsa da geriye kalan halkın büyük bir çabayla ilçenin genel ekonomisinin refaha ulaştığı görülmekte.Ekonomik gelir kapsamında ele aldığımız ilçenin başlıca gelir kaynakları arasında ilk sırada tarıma dayalı faaliyetler gelmekte. Tarımsal alanda birçok ürün yetiştiriciliği üzerine uğraş veren halkın bir kısmı ise küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği üzerine de potansiyel bir güç sergilediği görülmekte. Ayrıca her sene düzenlenen Mengen Aşçılar ve Turizm Festivali sayesinde birçok yerli ve yabancı turistte buraya gelerek ilçenin ekonomisine katkı sağlamakta. Tüm bunların yanı sıra ilçenin sürekli gelişim halinde olmasını sağlayan Mengen Belediyesi özellikle de genç kesimlere istihdam sunarak ilçenin olası bir göç vermesini ve ekonomik kapsamda iyileşmesini sağlamaktadır.

Mengen Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Mengen Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Mengen Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ