Menderes Tekstil İş Başvurusu

Menderes Tekstil, 1958 yılında ilk entegre üretim tesisini Denizli’de kurmuştur. Üretim tesislerinde dokuma, iplik ve boya terbiye işlemlerini yapılmaktaydı. Fabrika olarak ilk atılımını ise 1962’de inşa ederek faaliyetlerine devam etmiştir. Menderes Tekstil, ülke ekonomisine birçok katkılar sağlayan tesis olarak yükselişe geçtiği yıllar olan 1983 senesinde Osman AKÇA tarafından kurulan Menderes Tekstil bünyesine katılarak yoluna buradan devam etmiş ve büyük başarılara imza atmıştır. Boya ve baskı işlemlerine gelen yoğun talep üzerine kapasite ihtiyacı duyan Menderes Tekstil, 1990 senesinde fabrika alanı içerisine ek olarak 12.000 m2 kapalı alan üzerine ithal yaklaşık 13.000.000 $ değerinde makine parkı kurarak, içerisinde 15.000.000 $ değerinde en son teknolojiye hitap eden cihazlar ile yükselişe geçmiştir.

Baskı ve boya alanında tüm hazırlıklarını yaptıktan sonra 1991 yılında faaliyetlerine başlamış ve bu alanda gün geçtikçe büyümeye başlamıştır. Bunun yanı sıra aynı yıl içerisinde Terbiye Fabrikasının da yatırımlarına hız vermiştir. 1993 yılına kadar sadece iç piyasaya hizmetlerini sunmakta olan Menderes Tekstil, Ev tekstili alanında dış Pazar potansiyelini değerlendirmek için ihracat girişimlerine başlamıştır. 1994 senesinde ülke genelinde oluşan krize rağmen 1 sene içerisinde yaklaşık 21.100.100 dolarlık ihracat hizmeti sunarak gelişen krizin aksine büyük bir büyüme sağlayarak başarı bir grafik sergiledi. Günümüz senesine kadar büyük yatırımlar ve ihracatlar gerçekleştirerek bünyesinde çok sayıda ürün yelpazesine sahip olan Menderes Tekstil, 2014 yılında son hamlesi olan Merserize Makinesi için projeler hazırlanarak imalatı yapılmıştır.

Menderes Tekstil İletişim Bilgileri
Adres; Adalet Mah. Manas Bulv. No:47 A Blok K:42 P.K:35530 Bayraklı / İzmir

Menderes Tekstil Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Menderes Tekstil firmasında kariyer yapabilirsiniz. Menderes Tekstil insan kaynakları ve kariyer sayfası.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ