Marmara Belediyesi İş Başvurusu

Balıkesir Marmara Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Marmara Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Balıkesir’e bağlı olan Marmara ilçesi, bir diğer deyişi ile de Marmara Adası ülkemizin bilinen mevcut 4 ada ilçesinden biri olmaktadır. Marmara ilçe adası başta olmak üzere çevresindeki küçük adaları da kapsayan ilçe sınırı oldukça geniş bir alan kaplamaktadır. Mermerleri ile ünlü olan Marmara ilçesi/adası tarihi kapsamda da oldukça önemli bir konuma sahip olmaktadır. 2015 TÜİK verilerine göre Marmara ilçesinde yaşayan toplam kişi sayısı 8.848 olmaktadır. Tarihi kapsamda ele aldığımız ilçe antik çağ dönemlerine ait olduğu yapılan kazı ve bulunan bulgular üzerine belirlenmiştir. Adada deniz kolonilerine bağlı olarak birçok devletin yaşadığı ortaya çıkmıştır. 15. Yüzyılda Türklerin eline geçen ada günümüz Cumhuriyeti’ne bağlı olmakta olan bir ilçe statüsüne sahip olmaktadır.Ekonomik gelir açısından ele aldığımız ilçenin başlıca gelir kaynakları arasında ilk olarak mermercilik gelmektedir. Mermer üretimi üzerine oldukça iyi bir grafik sergileyen ada sakini halkı bu kapsamda gelirlerinin büyük bir kısmını bu alandan sağlamaktadır. Ülkemizin en kaliteli ve en sağlam mermerlerinin çıkmış olduğu Marmara mermerleri bu kapsamda ilçenin gurur v e gelir kaynağı olmaktadır. Ayrıca sofralık zeytin üretimi konusunda da oldukça iyi bir gelişim sağlayan Marmara ilçesinde temel geçim kaynaklarından biride Balıkçılık üzerine olmaktadır. Tüm bunların yanı sıra her sene farklı alanlara yönelik birçok kişiye istihdam sağlayan Marmara Belediyesi çok sayıda kişi iş imkanı sunmuştur.

Marmara Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Marmara Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Marmara Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ