Anasayfa / Belediyeler Eylül 2, 2016 91 okunma

Mardin Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu

Mardin Büyükşehir Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Mardin Büyükşehir Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ülkemizin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Mardin şehrimiz akla ilk gelindiği gibi çok eski tarihi geçmişiyle anılmaktadır. Şehrin genel yapısı halen tarihi bir görüntüyle kaplı olmakla birlikte, yeni yapılan tüm inşalarında Mardin’de yer alan eski tarihi mekanların dokusuyla özdeşleştirilerek yapılmaktadır. 779.738 kişilik nüfus ile ülkemizin 26. En kalabalık şehri olarak bilinen Mardin ilimiz, Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin Dicle Bölümünde yer alan bir kentimizdir. Aynı zaman’da ülke komşumuz olan Suriye ile sınır komşuluğu yapan şehir yapısına sahiptir. Birçok etnik kökenin bir arada yaşadığı şehirde Türk, Kürt, Arap, Süryani ve daha birçok kökenin var olduğu şehirde kardeşlik havası üst safhada olmakta.Genel tarihine baktığımız Mardin ilinde gözümüze hemen üstte de belirttiğimiz gibi tarihi mekanları ve yapıları gelmektedir. Gerek şehrin görüntüsü gerek ise yapılan detaylı kazı çalışmalarında ortaya çıkan bulgular neticesinde şehrin çok eski bir tarihe dayandığı saptanmıştır. Dargeçit ilçesi Ilısu civarında yapılan mağara ve bölge arazi kazılarında tarla yerleşimi kısmındaki çalışmalarda Cilalı Taş Devri’ne ait buluntulara rastlandığı belirlendi. İlk insanların yerleşkesi olarak bilinen ve Mezopotamya’nın uysal çocuğu olarak ta adlandırılan Mardin ilimiz günümüzde modern bir şehir yapılandırılması içerisinde olsa da tarihi geçmişini etrafına bakarak önemini anlayabilmekteyiz. Bu kapsam’da gerek tarihi yapılara gerek ise yeni modern inşalar üzerinde Mardin’in daha modern ve güzel bir şehir olması için emek sarf eden Mardin Büyükşehir Belediyesi bünyesi bu kapsam’da başarılı işler başarmaktadır. Bu durumun yanı sıra Mardin’de yaşayan özellikle de genç nesillere iş fırsatı sunan belediye bünyesi birçok kişiye istihdam sağlayarak iş sahibi yapmaktadır.

Mardin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Mardin Büyükşehir Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Mardin Büyükşehir Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Mardin Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap