Manyas Belediyesi İş Başvurusu

Balıkesir Manyas Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Manyas Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Manyas, Balıkesir’e bağlı bir ilçe olmaktadır. Tarihi kapsamda oldukça önemli bir yerleşim merkezi olan ilçenin doğa manzaraları ise insanları büyüleyecek cinsten. Muazzam bir yapıda olan ilçenin 2015 TÜİK verilerine göre yaşayan kişi sayısı 20.154 olarak belirlenmiştir. Tarihi kapsamda ele aldığımız ilçenin çok eski dönemlere ait bir yerleşim alanı olduğu ve ilk sahiplerinin “Dolionlar” olduğu bilinmektedir. M.Ö. 2000’li yıllara kadar uzanan geçmişi yapılan kazı çalışmalar ve tarihi eser yapı bulguları ile gün yüzüne çıkmıştır. Tarih boyunca birçok devletin savaşlarına tanıklık eden ilçede çok sayıda medeniyet yer almıştır. Ayrıca Helenistik ve Roma çağlarına ait birçok tarihi eser yapının ilçenin her alanında görmek oldukça mümkün.Manyas Yüksek Okulunun da ilçede yer alması eğitim açısından oldukça elverişli bir ilçe olduğu kanısına varılmaktadır. Ekonomik gelir düzeyine baktığımız ilçenin başlıca geçim kaynakları arasında zeytin üreticiliği gelmektedir. Halkın büyük bir kısmı ilçede bulunan el verişli topraklarda tarım işlerine yoğunluk vererek sadece zeytin değil birçok farklı tahıl, meyve ve sebze üretimleri üzerine de faaliyetler göstermektedirler. Küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği üzerine de oldukça iyi bir performans sergileyen ilçe ve ilçeye bağlı köy halkları gelirlerinin büyük bir kısmını bu iki dal üzerinden oluşturmakta. Tüm bunların yanı sıra ilçenin modern bir halde olmasını ve tarihi değerlerinin korunmasında iyi bir işleyiş gösteren Manyas Belediyesi tarafından her sene farklı alanlara yönelik birçok kişiye istihdam sunulmaktadır.

Manyas Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Manyas Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Manyas Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ