Anasayfa / Belediyeler Eylül 1, 2016 79 okunma

Manisa Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu

Manisa Büyükşehir Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Manisa Büyükşehir Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ege Bölgesi’nde yer alan gerek Osmanlı gerek ise Cumhuriyet döneminde oldukça önemli olan şehrimiz Manisa, günümüzde modern ve tarihi dokunun iç içe karışmasıyla hem yerli hem de yabancı turist akınına uğramaktadır. Özelliklede M.Ö.’ne ve Osmanlı Dönemine ait olan tarihi yapılarla oldukça ilgi gören şehre her sene binlerce turist akın etmektedir. 2015 yılında yapılan araştırmalar neticesinde şehir 1.380.366 kişilik nüfusuyla ülkemizin en kalabalık 14.şehri değerine sahiptir. Ege Bölgesi’nin ikinci en büyük şehri olan Manisa 2012 senesinde çıkarılan yeni yasa ile Manisa Belediyesi unvanından “Manisa Büyükşehir Belediyesi” statüsüne geçmiştir. Manisa Osmanlı döneminde “Şehzadeler Şehri” olarak ta anılmaktaydı. Dönemin Osmanlı İmparatorlarına ait çocuklarının burada yetişerek tahta layık olma derecesine gelene kadar Sancak beyi olarak tayin edilmekteydiler.Sultaniye üzümü, mesir macunu ve ayrıca Manisa tarzanı olarak ta tanınan şehre Roma İmparatorluğu döneminde “Magnesia” adı verilmiştir. Tam olarak ismi “Magnesia ad Sipylum” olarakt ta geçen Manisa şehri günümüz Cumhuriyetine Osmanlı’dan miras kalan ender illerimizden biridir. Günümüzde modern ve ihtişamlı görünümü ile göz kamaştıran şehre hizmetlerinde sınırsız bir artış gösteren Manisa Büyükşehir Belediyesi, Manisa’nın tüm eksikliklerini gidermek adına sürekli işleyiş içerisindedir. Başarılı çalışmalar neticesinde oldukça modern bir şehir görünümüne geçmiştir. Bunun yanı sıra Manisa Büyükşehir Belediyesi aynı zaman’da birçok il vatandaşına istihdamlar sağlayarak şehrin ekonomisini canlı tutmaktadır.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Manisa Büyükşehir Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Manisa Büyükşehir Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Manisa Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap