Anasayfa / Belediyeler Ekim 10, 2016 54 okunma

Manavgat Belediyesi İş Başvurusu

Antalya Manavgat Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Manavgat Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Manavgat ilçesi Antalya iline bağlı bir kaza olmakla birlikte, şehrin yüz ölçümü itibari ile en büyük 2. İlçesidir. Ülkemizin en güzel şelalelerinden biri olan Manavgat Şelalesi bu ilçede yer almakta olup aynı zaman’da en düzenli akan akarsuyu olan Manavgat ırmağı kadirindedir. 2015 TÜİK verilerince ilçe genelinde toplamda 222.419 kişi yaşamını sürdürmektedir. Nüfus yoğunluğunun büyük bir kısmı ilçe boylarında yer alırken, köylerde de nüfus dağılımı bir hayli fazla olmakta. Tarihi açıdan ele aldığımız ilçe M.S. 6 yüzyıla ait bilgilerin yer aldığı bilinmektedir. Tabi ki bu durum konumu itibari ile ele alındığında ise bu durum Hitit İmparatorluğu’na kadar uzanabilmektedir.İlçenin ekonomik gelir düzeyine baktığımızda genel olarak tarıma elverişli toprakların bolca olmasından ötürü tarımsal faaliyetler daha fazla görülmektedir. Özellikle de meyve üreticiliği üzerine Antalya’nın birçok ilçesinde olduğu gibi Manavgat’ta da birçok birey tarımsal çalışmalar sergilemektedir. Tarımın yanı sıra ormancılık üzerine de halkın bir kısmı çalışma sergilerken bu durum küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği üzerine de oldukça etki göstermiştir. Tüm bunların yanı sıra ilçenin sürekli gelişim halinde olmasını ve ilerlemesi üzerine faaliyetler sergileyen Manavgat Belediyesi, her sene farklı alanlara yönelik özellikle de genç kesimlerin oluştuğu birçok kişiye istihdam sunarak iş imkanı vermektedir. Bu durum ekonomik gelir kaynağını düzenlerken, aynı zaman’da gençlerin göç etmesinin önüne geçilmesinde de etkin rol oynamaktadır.

Manavgat Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Manavgat Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Manavgat Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Manavgat Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap