Mamak Belediyesi İş Başvurusu

Ankara Mamak Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Mamak Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ankara ilinin metropol ilçelerinden biri olan Mamak ilçesi gerek nüfusu, gerek tarihi, gerek ise cezaevi ismi ile özdeşmiş önemli bir ilçemizdir. 2015 TÜİK verilerinin istatistiklerine göre ilçede yaşayan sayısı 607.878 kişi olmaktadır. Birçok kişinin yaşamını sürdürdüğü ilçede her alana farklı iş potansiyeli oldukça yüksek bir seyir göstermektedir. Tarihi açıdan ele aldığımız ilçe M.Ö. 1200’lü yıllara kadar dayanmakta olup, ilk yerleşke gösteren topluluk ise Hitit İmparatorluğu olmuştur. Hititlerin yanı sıra Persler, Galatlar, Roma ve Bizans İmparatorluğu, Selçuklu Devleti ve Osmanlı İmparatorluğu’nun eline geçmiştir. Birçok önemli devlet ve medeniyete ev sahipliği yapan ilçe yapısı günümüzde Cumhuriyetinin en modern ilçeleri arasında yer almaktadır. Büyük nüfus oranı ile Ankara şehrinin metropol bir ilçesi olan Mamak, aynı zaman’da ülkemizde yer alan birçok ilden büyük olmaktadır.Ekonomik kapsamda ele aldığımız ilçenin genel yapısı tarıma ve hayvan yetiştiriciliğine dayalı olarak faaliyet akışı göstermektedir. Tarımsal alanda arpa, buğday, şeker pancarı ve zencefil üretimi oldukça yüksek bir üretim hacmi göstermektedir. Tarımın yanı sıra özellikle de başta küçükbaş olmak üzere büyükbaş hayvan yetiştiriciliği üzerine de yoğun bir faaliyet bulunmakta. Tüm bunların yanı sıra Mamak Belediyesi tarafından her sene farklı alanlara yönelik özelliklede genç kesimlere çeşitli pozisyonlara dayalı iş imkanları sunularak istihdam verilmektedir. Bu sayede hem kalkınma, hem ekonomik gelir seviyesi hem de işsizlik oranında büyük bir oynama olmakta.

Mamak Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Mamak Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Mamak Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ