Malatya Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu

Malatya Büyükşehir Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Malatya Büyükşehir Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Kayısısı ile meşhur olan Malatya şehrimiz gerek işleyişi gerek ise harika doğal manzaraları ile cennet görünümünde bir ilimizdir. Türkiye’nin en kalabalık 27.şehri olarak bilinen Malatya’nın genel nüfus oranı 772.904 ile 2015 yılında yapılan araştırmalar neticesinde doğrulanmıştır. Bu bilgilerin yanı sıra Doğu Anadolu Bölgesi’nin en kalabalık büyük şehri olarak kayıtlara geçmiştir. Sosyal yapısı ile oldukça gelişmiş bir şehir olan Malatya, bu yapıya bağlı olarak çeşitlilik ve zenginlik içermektedir. Tarihi geneli baktığımızda ise şehrin ilk kuruluş ve yerleşkecileri olarak Hititler bilinmektedir. Hitit İmparatorluğu tarafından kurulan şehir günümüze kadar birçok farklı devlet tarafından ele geçirilmiş ve bu kapsam da gerek kültür gerek ise medeniyet alanında birçok farklı çeşitlilik ile günümüze kadar tarihi bulgularla şehrin şuan ki modernize edilmiş haliyle karşılaşmaktayız.Hititlerden günümüze kadar birçok devlet tarafından işgal edilerek yıkılıp tekrar inşa edilen şehir yapısı çok eski tarihlerden bu yana verimli toprakları sayesinde kayısı diyarı olarak ta anılan bir ilimizdir. Dünya genelinde büyük bir üne sahip olan şehir’de ki kaysının yanı sıra aynı zaman’da kuru kayısı üretiminde de dünya’da tüketilen bu ürünün %80’ı Malatya’dan ihraç edilmektedir. Günümüzde Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından modern bir şehir yapısına kavuşturulan ilimiz, aynı zaman’da yine Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin sunmuş olduğu istihdamlar sonucunda birçok vatandaş kendisine iş imkanı sunulmasıyla evine bakabilmekte, belediye bünyesi bu kapsamda şehrin genel ekonomisini de ayakta tutmakta büyük pay sahibidir.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Malatya Büyükşehir Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Malatya Büyükşehir Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ