Anasayfa / Belediyeler Ekim 18, 2016 30 okunma

Kuyucak Belediyesi İş Başvurusu

Aydın Kuyucak Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Kuyucak Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Aydın’ın bir ilçesi olan Kuyucak kazası tarihi kapsamda Türkiye’nin önemli medeniyetlerine tanıklık etmiş bir konumda yer almaktadır. Tarihin yanı sıra harika bir doğa coğrafyasına da sahip olan Kuyucak ilçesi bu kapsamda oldukça verimli topraklara da sahip olmaktadır. 2015 TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı yaklaşık 27.182 kişi olmaktadır. Tarihi kapsamda ele aldığımız ilçenin M.Ö. 2000’li yıllara Hitit İmparatorluğu dönemine kadar uzandığını görmekteyiz. Gerek konumu gerek ise el verişli topraklara sahip olmasından ötürü birçok devletin egemenliği altına giren Kuyucak ilçesi tarihi dönemlere dayalı ülkemizin önemli bir parçası olmaktadır. Adnan Menderes Üniversitesi’ne bağlı 800 öğrencinin öğretim gördüğü meslek yüksek okulu ilçe sınırları ilçesinde yer almakta.Ekonomik gelir düzeyine baktığımız ilçenin başlıca geçim kaynakları tarıma dayalı olmaktadır. Özellikle de incir üretimi üzerine oldukça iyi bir faaliyet grafiği sergileyen Kuyucak ilçesi bu kapsam’da incirin yanında pamuk, zeytin ve benzeri üretimlerde sergilemektedir. Küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği üzerine de oldukça iyi bir grafik sergileyen ilçe halkı tarım ve hayvancılık alanından oldukça iyi bir gelir elde etmektedirler. Tüm bunların yanı sıra ilçenin modern bir hale gelmesini ve tarihi değerlerin korunmasını sağlayan Kuyucak Belediyesi her sene farklı alanlara yönelik birçok gence istihdam sunarak işsizlik oranının olabildiğince aşağılara çekilmesini sağlamaktadır.

Kuyucak Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Kuyucak Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Kuyucak Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Kuyucak Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap