Kütahya Belediyesi İş Başvurusu

Kütahya Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Kütahya Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ülkemizin Ege Bölgesi’nde yer alan Kütahya Şehrimiz TUİK tarafından 2010 senesinde yapılan araştırmalarda şehir bünyesine ait 13 ilçe, 59 belde ve 513 köy bulunmaktadır. Genel tarih yapısı bir hayli geniş olan Kütahya’nın geçmiş tarihi yapılan kazı çalışmaları neticesinde ortaya çıkan bulgularda M.Ö. 3000 yıllarına dayandığı ortaya çıkmıştır. Eski kaynaklardan edinen bilgilere göre Kütahya’nın ilk bilinen ve antik ismi olan Kotiaeon adı aynı zaman’da Koti veya Cotiaeum olarak ta telaffuz edilmekteydi. Şehirdeki ilk yerleşim gösteren halkın ise Frigler olduğuna dair bulgulara rastlanmıştır. Hitit İmparatorluğu’nun egemenliğine M.Ö. 1200’lü yıllarda giren Frigler örgütlenerek kendi devletlerini kurup Frigya Krallığını kurmuştur.M.Ö. 676 yılında ise bu topraklara sahip olmak isteyen Kimmeler Frigya Kralı III. Midas’ı mağlup ederek Kütahya başta olmak üzere çevrelerini de ele geçirerek kendi egemenlikleri altına dahil ettiler. Sonrasında Kral Alyattes’in Lidya Kralı olduğu zamanlara denk düşen tarihte Kimmelerin elinden alınan Kütahya Lidya İmparatorluğunun egemenliğine girmiştir. Günümüze kadar Persler, Biga’lılar, Büyük İskender, Roma İmparatorluğu, Bizans İmparatorluğu ve tarih öncesi birçok devletlerin fethettiği Kütahya son olarak Osmanlı İmparatorluğu tarafından fethedilerek günümüz Cumhuriyeti’ne miras kalmıştır. Genel şehir yapılanması gün geçtikçe belediye tarafından modern bir hale getirilerek insanların daha ılımlı yaşayabildiği bir şehir kordonu oluşturulmuştur. Kütahya Belediyesi sadece bu alanda değil aynı zaman’da işsizlik oranının düşmesi adına birçok kişiye istihdam sağlamıştır.

Kütahya Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Kütahya Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Kütahya Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ