Anasayfa / Belediyeler Ekim 17, 2016 46 okunma

Kuşadası Belediyesi İş Başvurusu

Aydın Kuşadası Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Kuşadası Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ege Bölgesi’nde yer alan Aydın şehrine bağlı Kuşadası ilçesi, dünyanın en güzel tatil bölgelerinden biri olmaktadır. Her sene on binlerce turistin akın ettiği bu cennet görünümlü topraklar sadece Aydın’a değil, aynı zaman’da milli ekonomiye de oldukça etki eden bir ekonomi sistemine sahiptir. 2015 TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan kişi sayısı toplam’da 103.849 olmaktadır. Tarihi kapsamda ele aldığımız ilçenin kuruluş tarihi ve kimler tarafından kurulduğu net olarak bilinmese de tarihçiler tarafından ortaya atılan iddialar doğrultusunda ilçenin Neopolis adı altında İyonlar tarafından kurulduğu söylenmektedir. Ege Bölgesi’ni en güzel ve en ekonomik düzeyi yüksek olan ilçesi olarak bilinen Kuşadası bu kapsam’da yerli ve yabancı çok sayıda turiste her sene ev sahipliği yapmaktadır.Ekonomik gelir kapsamında ele aldığımız ilçe hemen üstte de belirttiğimiz üzere genellikle turistik amaçlı faaliyetlerin olduğu bir bölge olduğu için oldukça yüksek bir refah seviyesine sahip olmaktadır. Her sene belirli tarihlerde sürekli olarak dünyanın birçok farklı ülkesinden gelen on binlerce turistin eğlendiği ve tatil yaptığı bir turizm cenneti olmaktadır. Turizmin yanı sıra ilçeye bağlı olunan kısımlarda halkın tarıma yönelik faaliyetler gösterdiği de bilinmektedir. Birçok AVM ve işletmenin yer aldığı turistik ilçenin belediyesi olan Kuşadası Belediyesi her sene farklı alanlara yönelik birçok sayıda kişiye iş imkanı doğrultusunda sunduğu istihdam sayesinde ilçenin gelir seviyesini daha da yüksekte tutmaktadır.

Kuşadası Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Kuşadası Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Kuşadası Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Kuşadası Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap