Kurucaşile Belediyesi İş Başvurusu

Bartın Kurucaşile Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Kurucaşile Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Bartın iline bağlı bir ilçe olan Kurucaşile kazası şehre bağlı üç ilçeden biri olmaktadır. Bartın şehrine yaklaşık 52 kilometre uzaklıkta yer alan Kurucaşile ilçesi Karadeniz’e uzanan sahillere sahip olmakta. Tarihi kapsamda önemli bir yere sahip olan ilçe aynı zaman’da yeşil doğa manzaraları sayesinde oldukça şirin bir ilçe yapısına sahiptir. 2015 TÜİK verilerine göre toplamda 6.759 kişi yaşamını ilçede sürdürmektedir. Tarihi açıdan ele aldığımız ilçenin geçmişi Hitit İmparatorluğu’na kadar dayanmaktadır. İlk yerleşke hayatının Hititler tarafından başlatıldığı ilçede Fenikeliler, Karyalılar ve Akalar gibi büyük devletler egemenliği altına girmiştir. Birçok devlet tarafından ele geçirilen ilçe buna dayalı olarak çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmıştır.Şirin bir görünüme sahip olan ilçenin ekonomik gelir kapsamı ise tamamen tarıma dayalı olarak işlenen faaliyetler üzerine olmaktadır. Daha çok zeytin üretimi üzerine çalışmalarını sürdüren ilçe halkı ekonomik gelirin büyük bir kısmını buradan sağlarken meyve ve sebze üretiminden de temin etmektedir. Küçükbaş hayvan yetiştiriciliği üzerine oldukça iyi bir işleyiş performansı sergileyen ilçe halkı balıkçılık ile de uğraşmaktadır. Tüm bunların yanı sıra ilçenin daimi düzenini koruma ve modern bir hale getirilmesinde büyük çaba sarf eden Kurucaşile Belediyesi her sene farklı alanlara dayalı birçok kişi istihdam sağlayarak özellikle de olası bir göçün önüne geçmektedir.

Kurucaşile Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Kurucaşile Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Kurucaşile Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ