Anasayfa / Belediyeler Ekim 10, 2016 48 okunma

Kumluca Belediyesi İş Başvurusu

Antalya Kumluca Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Kumluca Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Antalya iline bağlı bir ilçe olan Kumluca, şehrin sahil kısmına dayanan bir kazası olmakta. İlçenin doğa manzaraları, tarihçesi ve sahilleri göz kamaştırırken halkın sürekli potansiyel bir işleyiş göstermesi ilçenin gelişimini büyük bir oranda desteklemektedir. 2015 TÜİK verilerince ilçenin genel nüfus toplamı 67.135 kişiden oluşmakta. Tarihi açıdan ele aldığımız ilçenin geçmişi çok eski dönemlere ait olmakta olup, Hitit İmparatorluğu’nun sınırları içerisinde bulunmaktadır. 1830 senesinde kurulan ilçenin ilk ismi ise “Sarı Kavak” olarak kayıtlara geçmiştir. Birçok devlet ve uygarlığın baş gösterdiği bir bölgede yer alan konumuyla tarihi açıdan oldukça zengin bir yapıya sahip olan ilçe, ekonomik gelir seviyesinde de oldukça elverişli bir ilçe olmaktadır.Ekonomik gelir kapsamında ele aldığımız ilçenin başlıca gelir kaynaklar arasında Turizm gelmektedir. İlçe’de bulunan İdebessiois, Gagae, Corydella, Olympos ve Rhodiapolis gibi antik kentlerin yer alması birçok yerli ve yabancı turistin ilçeye akın etmesini sağlıyor. Bunların yanı sıra Akdeniz’e uzanan sahillerinden ötürü birçok yabancı ve yerli turistin sürekli olarak tercih ettiği bir bölge konumunda yer almakta. Bunun yanı sıra özellikle de köy halkının tarıma yönelik faaliyetleri ilçenin gelir durumunu daha da arttırmaktadır. Ayrıca işsizlik oranının minimum seviyeye düşmesi için her sene Kumluca Belediyesi tarafından çeşitli alanlara yönelik personel istihdamı yapılarak ilçenin daha iyi bir konuma yükselmesini sağlamaktadır.

Kumluca Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Kumluca Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Kumluca Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Kumluca Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap