Kozluk Belediyesi İş Başvurusu

Batman Kozluk Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Kozluk Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Kozluk, Batman şehrinin hem coğrafik toprak sınırı olarak hem de nüfus kalabalığı açısından ilin en büyük ilçe statüsüne sahip olmaktadır. Güneydoğu’nun en yüksek dağları arasının içerisinde kurulan ilçe oldukça eski bir geçmişe sahip olmaktadır. Tarihi ilçe Evliya Çelebi’nin kitabelerinde de oldukça adı geçen bir isim olmaktadır. 2015 TÜİK verilerine baktığımız ilçede yaşayan toplam kişi sayısı 60.691 kişi olmaktadır. Tarihi kapsamda ele aldığımız ilçenin geçmişi M.Ö. 8000’li yıllara kadar dayanan antik bir şehir kalıntısını gözler önüne sermektedir. Bilinen en eski yerleşim alanlarından biri olan Kozluk ilçesinin en eski bilinen adı ise “Hazo” olarak bilinmektedir. Tarih boyunca birçok devletin egemenliğine giren ve nice imparatorlukların yok oluşuna tanıklık eden Kozluk ilçesi aynı zaman’da birçok medeniyete de ev sahipliği yapmıştır.Ekonomik gelir kapsamında ele aldığımız ilçenin başlıca gelir kaynakları arasında ilk sırada turizm gelmektedir. Tarihi bir ilçe yapısına sahip olduğundan ötürü her sene birçok turistin akın ettiği bir konum olarak bilinen Kozluk, bu kapsamda ilçeye önemli bir gelir ekonomisi sağlamaktadır. Turizmin yanı sıra halkın büyük bir kısmı da tarımsal alanlara yönelik ve hayvan yetiştiriciliği üzerine faaliyetler sergileyerek ilçenin ekonomik düzeyini yükseltmektedir. Tüm bunların yanı sıra ilçenin genel tarihini koruyan ve modern bir hale gelmesinde oldukça çaba gösteren Kozluk Belediyesi her sene farklı alanlara yönelik kendi bünyesinde birçok kişiye istihdam sağlamaktadır.

Kozluk Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Kozluk Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Kozluk Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ