Kozan Belediyesi İş Başvurusu

Adana Kozan Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Kozan Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Adana şehrimizin en popüler ilçesi olan Kozan, aynı zaman’da ülkemiz sınırlarında yer alan en büyük 25.ilçe statüsünde yer almaktadır. Ayrıca Türkiye sınırlarında yer alan 19 ilden de büyük bir merkeze sahiptir. Tarih boyunca oldukça önemli bir yapıya sahip olan Kozan ilçesi Osmanlı döneminde ve Cumhuriyet’in 1926 dönemine kadar “il” statüsünde yer almıştır. Daha sonrasında ise Adana iline bağlı olarak bir ilçe olmuştur. Eğitim kapsamında Çukurova Üniversitesi’ne bağlı olan yüksekokul ve kampus binalarıyla da bilinen Kozan ilçesi tarihi bakımdan da ilk çağlara dayanan bir ilçe yapısına sahiptir. Oldukça verimli topraklara sahip olan Kozan ilçesinin başlıca gelir kaynaklarından biri de bu alana yönelik olan tarımsal faaliyetler olmaktadır.Şehrin genel ekonomik düzeyini ele aldığımızda sanayi ve endüstri alanları pek gelişmediğinden ilçe genelinin tarımsal ve hayvancılık üzerine oldukça rağbet göstermesi verimli topraklar sayesinde halkın geçim kaynaklarını rahatlıkla oluşturmasına vesile olmuştur. Özellikle de tarıma dayalı birçok aile şirketinin bulunduğu Kozan ilçesinde Narenciye, Mısır, Buğday birçok farklı sebze ve meyve ürünleri yetiştirilmektedir. Halk büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık üzerine de oldukça büyük bir nüfus yoğunluğu ile geçimini sağlamakta. Tüm bunların yanı sıra ilçe genelindeki işsizlik oranını düşürmek adına Kozan Belediyesi tarafından her sene farklı tarihler aralığına dayalı olarak çok sayıda kişiye istihdam sunulmaktadır.

Kozan Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Kozan Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Kozan Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ