Anasayfa / Belediyeler Ekim 17, 2016 34 okunma

Köşk Belediyesi İş Başvurusu

Aydın Köşk Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Köşk Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ege Bölgesi’nde yer alan Aydın şehrinin en güzel ilçelerinden biri olan Köşk ilçesi tarihi dokusuyla oldukça ön plana çıkan bir kazamız olmakta. Tarihin yanı sıra doğa manzaralarının da oldukça hoş olduğu bu ilçede halkın büyük bir kısmı tarımsal alanlara yönelik faaliyetler sergilemektedir. Aydın-Denizli karayolu üzerinde yer alan ilçe Aydın il merkezine yaklaşık 18 kilometrelik bir mesafede yer almaktadır. 2015 TÜİK verilerine göre ilçede yaşayan sayısı 27.039 olmaktadır. Tarihi kapsamda ele aldığımız ilçenin Hitit İmparatorluğundan başlama gösteren bir yerleşke olduğu yapılan kazı çalışmaları ve tarihi eser yapılardan ortaya çıkmıştır.Ekonomik gelir durumu hemen yukarıda da belirttiğimiz üzere başlıca olarak tarıma elverişli arazilerin oldukça iyi olmasından ötürü halkın büyük bir kısmının bu alanlarda üretim üzerine çalıştıkları görülmektedir. Sultanhisar, Yenipazar, Aydın ilçe merkezi ve İzmir iline komşu olan Köşk ilçesi bu kapsamda üzerinde durduğu hayvan yetiştiriciliğinde de oldukça başarılı bir grafik sergilemektedir. Genellikle küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği üzerine faaliyet gösteren halkın gelir seviyesi tarım ve hayvana yöneliktir. Tüm bunların yanı sıra ilçenin gelişmesinde büyük bir rol oynayan, tarihi değerleri koruyarak modern bir hal almasını sağlayan Köşk Belediyesi her sene farklı alanlara yönelik özellikle de genç kesimlere vermiş olduğu istihdamlar sayesinde ilçenin ekonomik düzeyini iyileştirmeye dayalı çözümler sunmaktadır.

Köşk Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Köşk Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Köşk Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Köşk Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap