Korkuteli Belediyesi İş Başvurusu

Antalya Korkuteli Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Korkuteli Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Antalya’nın bir ilçesi olan Korkuteli, şehrin kuzey batısında yer almakta olan ve şehre yaklaşık 60 kilometrelik bir mesafede yer almakta olan kazasıdır. Nüfus bakımından orta derece bir izlenim sağlayan Korkuteli ilçesinde 2015 TÜİK verilerine göre yaklaşık 52.746 kişi yaşamını sürdürmektedir. Coğrafi konumu deniz seviyesinin 1020 metre yüksekliğinde olan ilçenin çevre ve iç kısımlarında ise göller bulunmaktadır. Tarihi açıdan ele aldığımı ilçenin geçmişi Pisidya Krallığına kadar dayanmaktadır. İlçenin bilinen en eski ismi ise “Isinda” olarak bilinmektedir. Tekeoğulları ve Osmanlı dönemlerinde Roma’ya ait bir egemenlik süren ilçenin Romalılarca bırakılan ismi ise “İstanoz” olarak bilinmektedir. Osmanlı topraklarına dahil olan ilçe daha sonrasında Şehzade Korkut’un anısına hitaben “Korkuteli” ismini almıştır.Ekonomik gelir kapsamında ele aldığımız ilçenin büyük bir nüfusu tarımsal alana yönelik faaliyetler göstermektedir. Tarımsal alanda daha çok meyve üreticiliği üzerine çalışmalar sergileyen halk aynı zaman’da sebze üretimlerini de yapmaktadırlar. Ayrıca ilçede makineli tarım kullanılmakta olup, teknolojik bir ilçe işleyiş yapısına sahiptir. Sulama barajının yapılmasıyla birlikte modern bir tarımcılık faaliyeti sergileyen ilçede hayvan yetiştiriciliği de oldukça gelişmiş bir gelir kaynağı olarak karşımıza çıkmakta. Tüm bunların yanı sıra ilçenin modern bir konuma sahip olması için sürekli işleyiş halinde olan Korkuteli Belediyesi tarafından her sene farklı alanlara yönelik birçok kişi istihdam edilerek ilçe ekonomisine destek sağlanmakta.

Korkuteli Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Korkuteli Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Korkuteli Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ