Konyaaltı Belediyesi İş Başvurusu

Antalya Konyaaltı Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Konyaaltı Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Antalya’ya bağlı bir ilçe olan Konyaaltı, şehrin batı kısmında yer alan en uç bölgede yer almaktadır. 10 köy ve 29 mahalleden oluşan ilçe yapısı 2015 TÜİK verilerinin bilgilerine göre ilçede toplamda 154.920 kişinin yaşadığını belirtilmektedir. Plajı ve doğa manzaraları ile ünlü olan Konyaaltı, aynı zaman’da tarihi açıdan da oldukça önemli bir konuma sahiptir. İlk yerleşim alanlarından biri olarak bilinen ve zamanın Likya sınırları içerisinde yer alan Konyaaltı, aynı zaman’da dönemin Pamphilya sınırları içerisinde de yer edinmiştir. M.Ö. 30’lu yıllara kadar dayanan Likya uygarlığının sınırları içerisinde yer alan Konyaaltı’nın o zamanki ismi ise “Olbia” olarak geçmekteydi.Ekonomik gelir kaynağına baktığımızda ilçenin büyük bir nüfus oranı tarımsal faaliyetler üzerine durduğu ve şehrin vazgeçilmez tarım üreticiliği arasında yer alan meyve üreticiliği üzerine çalışmalar sergilediği görülmekte. Muz, Portakal, Elma, Avokado, Ananas ve daha birçok meyve üreticiliği üzerine faaliyet gösteren halk ayrıca sebze üretimi üzerine de faaliyetler göstermektedir. Küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği üzerine de faaliyetler gösteren halk ekonomik gelirlerini bunlar üzerinden sağlarken, ilçenin gelişmesinde büyük rol oynayan Kepez Belediyesi, ilçenin tarihi dokularını ve ilçenin modern bir hal almasını sağladığı gibi aynı zaman’da işsizlik oranının daha az oranlara inmesi adına her sene farklı alanlara yönelik personel alımı yapılarak birçok kişiye istihdam sunmaktadır.

Konyaaltı Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Konyaaltı Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Konyaaltı Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ