Anasayfa / Belediyeler Ağustos 31, 2016 106 okunma

Konya Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu

Konya Büyükşehir Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Konya Büyükşehir Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Yüz ölçümü bakımından ülkemizin en büyük ili olarak bilinen Konya şehrimiz en kalabalık il statüsü içerisinde de Türkiye’nin en kalabalık 7.şehri olarak belirlenmiştir. TÜİK’in yapmış 2014 senesinde yapmış olduğu araştırmalar neticesinde 31 ilçeden oluşan Konya şehrinde toplam’da 2.108.808 kişi yaşamını sürdürmektedir. Mevlana ve diğer dini birçok önemli türbe ve eserlere ev sahipliği yapan Konya, belediyecilik hizmetlerine Osmanlı dönemlerinde 1875 senesinde başlayarak Konya Belediyesi adı altında işleyişlerine başlamıştır. Sonrasında Cumhuriyet tarihine denk düşen 1987 yılında ise çıkarılan yasayla “Büyükşehir” statüsüne erişerek bugünkü ismiyle de olan “Konya Büyükşehir Belediyesi” unvanına ulaşmıştır. Ülkenin en gelişmiş şehirleri arasında yer alan Konya gerek doğal gerek ise tarihi dokusuyla da büyük bir önem arz etmektedir.Tarihi açıdan baktığımızda şehre bağlı bulunan Çatalhöyük dünyanın en eski yerleşim alanlarından biri olduğundan ötürü 2012 tarihinde UNESCO Dünya Miras Listesine alınarak koruma altına alınmıştır. Selçuklu Devlet’inin halen izlerini taşımakta olan Konya, Anadolu Selçuklu Devleti ve Karamanoğulları’nın başkenti olarak bilinmektedir. Geniş bir tarihe dayalı olan şehir günümüz belediye işleyişleri neticesinde şehrin genel yapısını harika bir alana çevirerek büyük bir başarı sergilemiştir. Bunun yanı sıra Konya Büyükşehir Belediyesi gerek kendi belediye bünyesinde gerek ise kendi belediye şirketlerine bağlı olarak birçok farklı pozisyonda çok sayıda kişiye istihdam sağlayarak işsizlik oranını oldukça düşürmüştür.

Konya Büyükşehir Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Konya Büyükşehir Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Konya Büyükşehir Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Konya Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap