Anasayfa / Belediyeler Ekim 17, 2016 19 okunma

Koçarlı Belediyesi İş Başvurusu

Aydın Koçarlı Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Koçarlı Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Aydın’a bağlı bir ilçe olan Koçarlı ilçesi içerisinde meslek yüksek okulu olan ve yurtlarında yer aldığı eğitime elverişli bir ilçemizdir. Aydın şehrine yaklaşık 24 kilometrelik bir mesafede yer alan Koçarlı ilçesi son 10 sene içerisinde işsizlik oranının artmasıyla özellikle de köylerden çok sayıda göç vermiştir. 2015 TÜİK verilerine baktığımız ilçenin son on yılda göstermiş olduğu göç sayesinde toplam nüfusunun 23.422 olduğu görülmektedir. Doğa görünümü ile şirin bir ilçe yapısını oluşturan Koçarlı, tarihi kapsamda da oldukça geçmişe dayalı bir tarihe sahiptir. İlk yerleşkesi Hitit İmparatorluğuna bağlı olunan bölgede yer alan Koçarlı bu kapsamda birçok devletin egemenliğine girmiş medeniyet beşiği olmaktadır.Ekonomik gelir kaynaklarını el aldığımız ilçenin başlıca geçim kaynakları arasında ilk sırada çiftçilik üzerine yapılan faaliyetler gelmektedir. Hasat zamanlarına denk gelen tarihlerde oldukça iyi bir ekonomi grafiği sergileyen ilçede elverişli araziler üzerine birçok halk mensubu üretim yapmaktadır. Zeytin ve pamuğun oldukça iyi bir şekilde yetiştirildiği ilçede üzüm ve incir’de oldukça iyi bir düzeyde yetiştirilmektedir. Tarımın yanı sıra küçükbaş hayvan yetiştiriciliği üzerine de faaliyetler gösteren halk bu kapsamda da ilçenin ekonomik düzeyine etki etmektedir. Tüm bunların yanı sıra ilçenin modern olması, tarihi dokularının korunması ve işsizlik oranının düşmemesi için Koçarlı Belediyesi tarafından her sene farklı alanlara yönelik personel istihdamı yapılmakta.

Koçarlı Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Koçarlı Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Koçarlı Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Koçarlı Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap