Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Kocaeli ilimiz Türkiye’nin Marmara Bölgesi’nde yer alan ve ülkenin en kalabalık 10.şehri olarak bilinen 1.780.055 kişilik nüfusa sahip kentimizdir. Asıl adını İzmit ve yörelerini 1320’de fetheden Akça Koca’dan alan Kocaeli, günümüzde oldukça verimli bir coğrafyaya sahiptir. Bursa, Sakarya ve Yalova illerine komşu olan Kocaeli’nin cumhuriyet tarihinde büyük bir öneme sahip olduğu bir çok kitap name de yer almıştır. İl genelinde çok sayıda vadi ve platolar yer almaktadır. Ovalar genel olarak akarsulara bağlı olarak yığıntılar şeklinde şehrin genel yapısını oluşturmuş ve günümüze kadar doğal yeşillik manzarası ile Türkiye’nin muazzam şehirlerinden biri olarak karşımıza çıkmıştır.İzmir körfezi gibi önemli bir alana yakın olan Kocaeli birçok farklı alanda da göstermiş olduğu potansiyel işleyiş sayesinde şehrin hem ekonomik hem de sanayi alanında gelişmesine olanak tanımıştır. Bunun yanı sıra şehrin genel yapısını daha modern ve şık bir hale getirmek adına uğraşan belediye kuruluşu Osmanlı döneminden bu yana sürekli işleyiş içerisinde hizmetlerini sürdürmüştür. Cumhuriyet tarihinde ise 2 Eylül 1993 senesindeki çıkarılan kararnamede Kocaeli Belediyesi “Büyükşehir” statüsüne erişerek bugünkü ismiyle de anılan “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi” adı altında hizmetlerini sürdürmektedir. Şehrin her alanda güzelleşmesini sağlayan belediye bünyesi bunların yanı sıra aynı zaman’da şehirdeki işsizlik oranının düşmesi adına sürekli olarak gerek belediye bünyesinde gerek ise belediye bünyesine ait belediye şirketleri içerisinde birçok kişiye istihdam sağlamıştır.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ