Anasayfa / Belediyeler Eylül 22, 2016 48 okunma

Kızılören Belediyesi İş Başvurusu

Afyonkarahisar Kızılören Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Kızılören Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Afyonkarahisar iline bağlı olan Kızılören ilçesi şehrin en küçük, Türkiye’nin ise en küçük 10 ilçesi arasında yer almaktadır. İlçenin doğal güzelliği ve tarihi yapıları her ne kadar ilçe halkına iyi gelse de halkın maddi sıkıntılarından ötürü ilçeyi terk ederek göç etmesini engelleyememiştir. Göçlerin birçoğu genellikle Antalya ve Denizli şehirlerine kaymış, 1990 yılındaki nüfus oranı 14.696’dan 2015 yılındaki TÜİK verilerince 2.463’e düşmüştür. Aşırı derecede göç veren ilçe günümüzde Afyonkarahisar’ın en az nüfusa sahip olan ilçesi konumundadır. Genel nüfusun gelir kaynaklarına baktığımızda ise ilçe içerisinde pek bir iş imkanı olmadığından ötürü halkın büyük bir kısmı hayvancılık ve tarım üzerine yoğunlaşmaktadır.İlçe ve ilçeye bağlı köy halkı genellikle küçükbaş ve büyükbaş hayvancılık üzerine faaliyet göstermektedir. İlçe nüfusunun göç vermesi ve aynı zaman’da sanayinin gelişmediği ilçede hayvancılık daha ön planda duran bir ekonomik gelir kaynağı olarak yer almakta. İlçenin coğrafik özellikleri hayvan yetiştiriciliğinde iyi olduğu kadar aynı zaman’da tarım ve çiftçilik üzerine de oldukça elverişli topraklara sahiptir. Tarım alanında şeker pancarı, buğday, patates ve daha birçok besinin yetiştirildiği ilçe genelinde halk ekonomik gelirlerini bu kapsamda sağlamaktadır. Tüm bunların yanı sıra az bir nüfusa sahip ilçenin belediyesi olan Kızılören Belediyesi her sene özellikle de gençlere yönelik istihdam sağlayarak ilçenin hem genel ekonomisini korumakta hem de olası bir göçün önüne geçmektedir.

Kızılören Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Kızılören Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Kızılören Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Kızılören Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap