Kırşehir Belediyesi İş Başvurusu

Kırşehir Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Kırşehir Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ülkemizin iç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir ilimiz 1867 yılında bucak statüsündeydi. Akabinde gelişmeler neticesine bağlı olarak 1869 senesinde ilçe statüsüne erişen şehir yapısı 1870 yılında ise Osmanlı Hükümdarlığınca “Sancak” ilan edilmiştir. Sancak bir şehir yapılanmasına dönüşen Kırşehir’e Keskin, Mecidiye ve Avanos ilçeleri bağlanmıştır. 1924 senesine girildiğinde ise Kırşehir il statüsüne geçmiş ve 1944 senesinde Kaman ilçe olarak Kırşehir’e bağlanmıştır. Sonrasında kendisine bağlı olan ilçeler başka vilayetlere bağlanmış ve 2010 verilerine göre Kırşehir’e ait toplamda 7 ilçe, 23 belde ve toplamda 234 farklı köy bulunmaktadır. Kırşehir’in genel tarih yapısına baktığımızda ise Hititler egemenliğinde olan bir şehir olarak bilinmekte ve o zamanki eski isminin net olarak bilinmemesi birçok tarihi bulguyu da engellemektedir. Bilinen en eski ismi M.Ö. 2 yüzyılda Aque Saravenas yani Akova-Saravena adıyla bilinmekteydi. Diğer isimleri arasında Macissus ve İmparator I. Jüstinianos devrinde ise Jüstinianopolis diye de anılmaktaydı.Kırların arasında yükselen kent yapısı Türkler arasında “Kır Şehri” olarak anılmaktaydı, halk arasında zamanla birleşen bir isim olarak adlandırılan Kırşehir ismi bugünkü gerçek var olan ismiyle özdeşleşmiş bir halde kullanılmaya devam edildi. Günümüzde şehrin yapısını daha modernize ve daha şık bir hale getirmek için uğraşan Kırşehir Belediyesi bu doğrultuda şehrin genel yapılanmasını iyileştirmeye götürmüş ve aynı zaman’da işsizlik oranını düşürmek adına birçok kişiye istihdam sağlamıştır.

Kırşehir Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Kırşehir Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Kırşehir Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ