Anasayfa / Belediyeler Ağustos 31, 2016 109 okunma

Kırklareli Belediyesi İş Başvurusu

Kırklareli Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Kırklareli Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Türkiye’nin ve dünyanın en eski yerleşim alanlarından biri olarak kabul görülen Kırklareli şehri eski ismiyle “Kırk Kilise” adıyla anılmaktaydı. Geçmiş tarihten günümüze kadar birçok farklı isimle karşımıza çıkan şehir yapısı dünyanın en eski antik yerleşim alanlarından birine sahiptir. Şehrin genel bulguları Buzul çağının hemen sonrasında sular altında kalması pek çok bulguyu yok ederken çok sayıda bulgunun da gün yüzüne çıkmasını sağlamıştır. Eskiye dayalı olarak şehrin insan oğluna dair maddi ve manevi değerlerin ortaya çıkması özelliklede neolitik bir şehir yapısının daha önce var olduğunu işaret etmiştir. Yapılan araştırmalarda şehirde yerleşim olarak kullanan kabileler Trakya ismini almıştır.Bu dönemden uzun bir süre boyunca devam ettirilen kabilelik yerleşimi daha sonrasında yerini Roma dönemindeki Roma İmparatorluğuna bırakmıştır. M.Ö. başlayan Roma serüveni büyük bir büyümeye girmiş ve neredeyse Dünyanın birçok yerine hükümdarlık yapmış imparatorluğun eserini taşımaktadır. Roma İmparatorluğu dönemince birçok krallık ve prensliğin olduğu yerleşke olarak bilinen Kırklareli şehri, Roma ve Bizans dönemlerinde çok kez istilaya uğramış ve savaş görmüş topraklara sahiptir. Birçok hükümdarın taht kurduğu Kırklareli en sonunda Osmanlı İmparatorluğunun bünyesine girmiş ve günümüz Cumhuriyetine miras kalmıştır. Şehrin genel güzelliği ve düzenlemelerini üstlenen devlet kuruluşları ve Kırklareli Belediyesi bu kapsamda şehrin modern ve güzel bir hale gelmesi adına Cumhuriyet tarihinden bu yana durmadan işleyiş göstermektedir. Bunun yanı sıra az bir nüfusa sahip olan Kırklareli, Kırklareli Belediyesi tarafından işsizlik oranının azalması için gerek belediye bünyesinde gerek ise kendi mülki şirketleri bünyesine çok sayıda istihdam sunmuştur.

Kırklareli Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Kırklareli Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Kırklareli Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Kırklareli Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap