Anasayfa / Ek İşler Mayıs 19, 2015 983 okunma

Kırıkkale Ek İş İlanları

Kırıkkale evde ek iş imkanları. Ek iş arıyorum ve yapmak istiyorum diyenlere, evlerde hafta içi ya da hafta sonu yapabilecekleri mandal, boncuk, paketleme, kalem, nikah şekeri gibi ek işler hakkında bilgiler…

Kırıkkale, özellikle son zamanlarda gelişim göstermesiyle öne çıkmış bir şehirdir. Şehir, aslında başlıktan da anlaşılacağı üzere Osmanlı Dönemi’nden bugüne kadar uzanmış bir cumhuriyet şehridir. Şehrin cumhuriyet ilân edilmeden önceki adı Kırıkkale olarak Osmanlı arşiv belgelerinde geçmektedir. Daha sonra ise Ankara’ya bağlı bir ilçe olmasına karar verilerek il olma özelliğinden çıkarak 20.yüzyılda varlığını sürdürmüştür. Fakat Kırıkkale, başta sanayileşme alanında gösterdiği üstün başarısı nedeniyle yeniden 1967 yılında il olma hüviyetine kavuşmuştur. İl olmasındaki temel etken şüphesiz ki bünyesinde yer Makine Kimya Endüstrisi Kurumu’dur. Bu kurumdan Türkiye’ye üretilen silâhlarla askerî alandaki temel donanımlar aslında bu ilde atılmaktadır. İlin iklim şartlarıysa tipik karasal iklim özelliğini taşıyarak yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve kar yağışlı geçer.

Sanayi kuruluşları ve Tarım ve hayvancılık sektörleri ek iş imkânı olarak karşımıza çıkmaktadır.Kırıkkale Ekonomisi
Kırıkkale, Yozgat, Kırşehir, Niğde ve Çorum illeriyle komşu ilişkisine sahip olan ve güncel nüfus itibariyle 500 bine yaklaşan tipik bir Anadolu ilidir. İlde son zamanlarda yürütülen kapsamlı çalışmalarla yeni alışveriş merkezleri, oyun alanları bulunmaktadır. İlin yüzey şekillerini ise daha çok ovalar olarak bilinen düzlükler oluşturur. Bitki örtüsünü ise tipik bozkır oluşturmaktadır.

Kırıkkale ilinin kuruluşundan günümüze gelinceye kadar geçim kaynağını kuşku yok ki sanayi kolu oluşturur. Yukarıda da söz edildiği üzere ildeki Makine-Kimya Kurumu önemli sanayi sektörü olarak yoğun göç almasında en belirleyici unsur olarak göze çarpar. Bununla birlikte geçmişten günümüze miras olarak kalmış olan ve kurtuluş mücadelelerinde kullanılan her çeşit silâhların da sergilendiği Silâhsan adını alan Silâh Müzesi de gerek il içerisindeki yerli halkça gerekse dışarıdan gelen ziyaretçilerce ilgiyle gezilip görülen yerler arasında öne çıkmaktadır. Sanayinin dışında ise yine tipik bozkır ikliminin elverdiği ölçüde tarımcılık ve küçükbaş hayvancılık yapılmaktadır.

Kırıkkale’de Evden Yapılacak İşler
Kırıkkale’de çanta örülerek para kazanılabilir. İster bez çanta, ister sırt çantası, ister hasır, isterseniz de makrome çanta çeşitleri ile her renk ve modelde çanta yapabilir ve bu çantaların satışından kolayca gelir elde edebilirsiniz. Çünkü kadınların en çok sevdiği ve kullandığı aksesuarlardan birisi de tartışmasız çantalarıdır.

Ek iş ilanı veren firmalar alt kısımdan yorum bölümünden iş ilanlarını ücretsiz yayınlatabilirler.
Konu İle İlgili Görseller
Kırıkkale Ek İş İlanları
Etiketler
Yorumlar

Yazıya 4 yorum yapılmış.

 1. nursen koyuncu Ekim 15, 2015

  Mrb. ben evde kalem, mandal, nikah şekeri, kına paketlem,e poset katlama, boncuk gibi işleri yapmak istiyorum. Evime ek gelir sokmak için, ilginize tsk ederim şimdiden.

 2. Hatice aktaş Şubat 1, 2016

  Şeker ve boncuk işi gibi bir çok işi yapabilirim. Dönüş yaparsanız sevinirim.

 3. Şahin karaca Mart 1, 2016

  Mandal şeker kına boncuk poşet katlama kalem monatajı her işi yapabilirim geri donerseniz sevinirim

 4. Gul Mart 29, 2016

  mandal, poşet, kına işi, nikah şekeri ve boncuk işleri yapabilirim. KIRIKKALE’de ikamet ediyorum.

Yorum Yap