Anasayfa / Belediyeler Eylül 9, 2016 97 okunma

Kırıkkale Belediyesi İş Başvurusu

Kırıkkale Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Kırıkkale Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ülkemizin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Kırıkkale ilimiz oldukça eski bir kent yapısına sahiptir. İsminin ne anlama geldiğine dair net bir bilgi bulunamazken, Kırıkköyü yakınlarında yer alan Kaletepe ile kısaltılarak bir arada kullanılmasıyla isminin ortaya çıktığı da söylenmektedir. Araştırmalar neticesinde Osmanlı İmparatorluğuna ait belgelerde şehrin ismi “Kırıkkal” olarak ta geçmektedir. 1989 tarihinde eski Başbakan Merhum Turgut Özal tarafından il statüsüne getirilen şehir günümüzde modern ve doğal güzellikleri ile adeta ülkemizin parlayan yıldız şehirlerinden olmakta. 2010 senesinde TUİK verilerine göre şehir bünyesinde toplam’da merkez ilçe dahil 9 ilçe, 11 belde ve 185 adet köy bulunmaktadır. Şehrin genel ekonomik kaynaklarına baktığımızda Türkiye’nin en önemli sanayi kuruluşlarının bu şehirde olduğunu görmekteyiz.Cumhuriyet’in en önemli sanayi merkezlerine sahipliği ile bilinen Kırıkkale, Tüpraş Orta Anadolu Rafinerisi, MKEK Ağır Silah ve Çelik Fabrikası, MKEK Hafif Silah Fabrikası, MKEK Mühimmat Fabrikası, MKEK Barut Fabrikası, MKEK Pirinç Fabrikası MKEK Hurda İşletim Fabrikası ve Kırdemir Kırıkkale Demir Çelik Fabrikası gibi dünyaya nam salmış sanayi merkezleri yer almaktadır. Birçok yerli vatandaş bu sanayi merkezilerinde personel olarak çalışmakta, birçok kısmı ise Kırıkkale Belediyesi tarafından kendi bünyesinde birçok kişiye istihdam sağlamaktadır. Bu kapsamda şehrin genel ekonomisi günümüzde oldukça iyi bir seviyede olmakta ve gün geçtikçe daha modern bir yapıya kavuşmaktadır.

Kırıkkale Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Kırıkkale Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Kırıkkale Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları
Konu İle İlgili Görseller
Kırıkkale Belediyesi İş Başvurusu
Etiketler
Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış

Yorum Yap