Kiptaş İş Başvurusu

1987 yılında, yabancı sermaye ortaklığı ile mimari projeler yapmak için kurulmuş bir şirkettir.1989 yılında tasfiye edilme noktasına kadar gelmiş, 1994 seçiminden sonra ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından İstanbul Konut İmar Plan Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak yeniden yapılandırılmıştır. İstanbul’un birçok bölgesinde güvenilir ve yaşanabilir bir yaşam alanı kurmanın yanı sıra plansız yapılaşmayı da önlemektedir. Kiptaş 8 Mart 1995 yılında kuruluşunu tamamlayarak tamamen faaliyetlerine başlamıştır. 17 Mayıs 1995 yılında ise “Başak- Hilal Toplu Konut Projesi” nin ilk temelini atmıştır. Günümüze kadar geçen kısa zamanda ise 75.000 konut yaparak İstanbul halkına kazandırmıştır. Kiptaş yapmış olduğu sitelerin içerisine ağaçlandırma, çocuk oyun alanları, otoparklar, çarşı, dini ve sağlık tesisleri, okul, kreş ve spor alanlarını da site sakinlerinin kullanımına sunmuştur. Kiptaş günümüzde halen çevre ve doğa ile bütünleşmiş, estetik ve yaşanabilir yerleşim alanlarını hayata geçirmek için alternatif planlar üretmeye devam etmektedir. Aynı zamanda insanlara hızlı bir biçimde ve ucuz konutlar üreterek her gelir grubuna hitap etmektedir.

Kiptaş’ın misyonundan ve vizyonunda bahsedecek olursak; çarpık kentleşmeyi önleyip yerine güvenilir yaşam alanlarını hızlı ve ekonomik bir şekilde üretmekle kaçak ve plansız yapılanmayı önlemeye çalışmaktadır. Düzensiz yapılaşmanın sık görüldüğü İstanbul’da bu yerleşim yerlerini planlı bir şekilde en uygun yerlere kaydırmaktadır. Yerleşim yerlerini oluştururken orman alanlarını su havzalarını, şehrin tarihi ve doğal dokusunu korumayı hedeflemektedir. Kurmuş olduğu yerleşim alanlarında eğitimi ulaşım, ticaret ve sanayi ile birlikte bütün olarak tasarlanması ve kıraç bölgelerde inşa edilen yerleşim birimleri de ağaçlandırılarak, İstanbul’daki yeşil alanları mümkün olduğunca artırmayı hedeflemektedir.
Kiptaş kurumuna yapılan iş başvuruları ihtiyaca göre gerektiğinde istihdam edilmek üzere değerlendirilmek amacıyla İnsan Kaynakları Özgeçmiş Veri Tabanına kaydedilmektedir. Çalışanlar, üstün performans düzeyine ulaşmalarını sağlamak için gerekli olan tüm eğitim ve geliştirme faaliyetleri düzenlenmektedir. Eğitimler temel, mesleki ve yönetim becerileri olmak üzere üç kategoride planlanmaktadır. Bu eğitimlerle çalışanların mesleki ve kişisel gelişimlerine katkı sağlanması hedeflenmektedir. Yeni mezun olmuş öğrencilere de staj imkanı sağlamaktadır. Bunun amacı ise hem sektörel gelişime katkı sağlamaları, hem de geleceğe yönelik beceriler kazanması hedeflenir.

Kiptaş İletişim Bilgileri
Adres; Seyitnizam mah. Gümüşsuyu Davutpaşa cad. no:17/1 34015 Zeytinburnu İstanbul

Kiptaş Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Kiptaş firmasında kariyer yapabilirsiniz. Kiptaş insan kaynakları ve kariyer sayfası.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ