İş Başvurusu
Kimberly-Clark İş Başvurusu
Yazar: - 26 Kasım 2016
95
0

26 Mart 1872’de Wisconsin’de kağıt yapmak için kurulan şirket aradan geçen 144 yılın ardından hijyenik ürünler alanında öncü firmalardan birisi olmayı başardı. Yenilikçi anlayışı sayesinde tüketicinin ihtiyaçlarını ve isteklerini dikkate alarak yeni ürünler oluşturmayı ve mevcut ürünlerini sürekli geliştirerek kullanıcıların ihtiyaçlarını en üst düzeyde karşılamayı kendine hedef olarak belirledi

Dünyanın ilk 500 firması arasında bulunan kimberly clark 150 den fazla ülkede ürünlerini tüketicilerin kullanımına sunarak onların ayrılmaz bir parçası olmayı başardı.Tuvalet kağıdı: 1890 yılında tuvalet kağıtlarını silindire sararak piyasaya süren dünyada ki ilk firma oldu. Bu basit ama etkili uygulaması sayesinde Amerika’nın önde gelen kuruluşları arasına girmeyi başardı.

Havlu kağıt: Günümüzde tuvalet kağıdı kadar vazgeçilmez ihtiyaçlarımızdan birisi olan kağıt havluları 1907 yılında ilk olarak üreten firma oldu.

Hijyenik kadın pedi: 1921 yılında kotex markasını üretmeye başladı.

Kağıt mendil: Kağıt mendilleri ilk olarak piyasaya süren şirket oldu. 1924 yılında Kleenex adı ile piyasada yerini aldı.

Bebek bezi: Uzun süre çalışmalarını hijyenik ürünler alanında devam ettiren şirket 1978 yılında bebek bezi Huggies’i bebekler için üretti.

Hasta bezi: Depend/Vitality hasta bezi ürünleri ile yetişkinlerin imdadına 1980 yılında yetişti. Bu konudaki geniş ürün yelpazesi ile sadece yatağa bağımlı hastalara değil, çeşitli nedenlerle idrar kaçırma sorunu olan yetişkin bay ve bayanlara yönelik kaliteli ürünler sundu. Bu sayede birçok kişinin sosyal hayattan kopmadan yaşamını kaliteli olarak sürdürmesine yardımcı olmaya devam ediyor.

Bebek alıştırma bezleri: Annelerin en büyük korkusudur bebeklerinin tuvalet alışkanlığı kazanma dönemi. Bu dönemde yardımcı olması amacıyla dünyada bir ilk olan bebek alıştırma bezlerini 1989 yılında üretmeye başladı.

Bebek havlusu: 1990 yılında bebek havlusunu üretmeye başladı.

Bebek mayoları: Huggies Little Swimmers adıyla ilk tek kullanımlık bebek mayosunu 1998 yılında üretti.

Bebek bakım ürünleri: 2004 yılında Huggies bebek bakım ürünlerini ( şampuan, krem vb) piyasaya sürdü.

Yatak Koruyucusu: Neat Sheet adıyla piyasaya sürdüğü yatak koruyucusu dünyada en yenilikçi 10 üründen biri seçildi.

Anti virütik mendiller: 2004 yılında Kleenex anti virütik mendilleri üretmeye başladı. Tüketicilerin ihtiyaçlarını ve beklentilerini yılların verdiği deneyim ile karşılamaya devam etmektedir.

Kimberly Clark İletişim Bilgileri
Adres; Bayar Cad. Şehit İlknur Keleş Sok. Dural Plaza No:3 Kat:5 Kozyatağı – İstanbul

Kimberly Clark Kariyer Olanakları
Firma insan kaynakları sayfasından açık pozisyonları inceleyerek cv ve özgeçmiş bilgilerinizle iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Mülakat ve iş görüşmesi sonucunda Kimberly Clark firmasında kariyer yapabilirsiniz. Kimberly Clark insan kaynakları ve kariyer sayfası.İlgili Konular

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ