Kilis Belediyesi İş Başvurusu

Kilis Belediyesi personel alımı yapıyor mu? Kilis Belediyesi iş ilanları ve belediyelerde çalışma şartları hakkında genel bilgiler.

Ülkemizin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan ve küçük bir toprak parçasına sahip olan Kilis şehrimiz Suriye ile komşu sınırlar çerçevesinde yer almaktadır. 2015 yılında TÜİK tarafından yapılan araştırmalar neticesinde şehrin genel nüfus sayısı ise 128.781 kişi olarak belirlenmiştir. Nüfus oranının gün geçtikçe azalması birçok farklı sebebe dayalı olmaktadır. Özelliklede en çok göç verdiği şehirlerin başında gelen İstanbul ilimizde çok sayıda Kilisli vatandaşın yaşadığı ve burada istihdam gördüğü bilinmektedir. Bir diğer göç verme sebeplerinden biride Suriye kısmından sürekli savaş atıklarının şehre yansımasıdır. Son dönemlerde çok sayıda havan topu ve benzeri savaş unsuru yansıtan sıkıntılar şehrin göç aşamasına geldiğini göstermektedir.Eğitim alanında baktığımız şehrin 2007 yılında kurulan 7 Aralık Üniversitesi günümüzde yaklaşık 8000 öğrencinin eğitim gördüğü bir üne sahiptir. Tarihçesine baktığımız şehrin geçmişe dayalı pek bir bulgulun gün yüzüne çıkmadığını görmekteyiz. Bunun en büyük sebebi ise şehrin genel yapısına dayalı olarak herhangi bir kazı veya benzeri arkeolojik çalışmanın yapılmamasıdır. Fakat çevre bölgelere baktığımız bu topraklarda Hitit İmparatorluğu, Büyük MED İmparatorluğu ve Perslerin bir dönem uzun yıllar boyunca hüküm sürdüğü topraklar içersinde yer alan bir şehir yapısına sahiptir. Osmanlı’dan Cumhuriyetimize armağan kalan nadide şehirlerimizden biri olan Kilis, günümüzde verilen gözler sonrasında Kilis Belediyesi tarafından çok sayıda kişiye istihdam sağlanmış ve şehrin eski ekonomik düzenini yeniden onarmaya çalışmıştır.

Kilis Belediyesi Kariyer Olanakları
Bazı dönemler bünyesine işçi alımı yapan Kilis Belediyesi, bu alımları İşkur aracılığıyla açıklamaktadır. Bu alımlar genelde KPSS ve benzeri devlet sınavlarından alınan puanlara göre yapılmaktadır.

Kilis Belediyesi personel alımı yaptığında Facebook sayfamızda anlık olarak yayınlıyoruz. Facebook sayfamızı alt kısımdan beğenebilirsiniz.

Bu sayfa üzerinden belediyelerin iş ilanlarını takip edebilirsiniz; Belediye iş ilanları


ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ